Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej" i „Gazety Polskiej Codziennie", i Katarzyna Gójska, redaktor naczelna miesięcznika „Nowe Państwo", wręczyli Jarosławowi Kaczyńskiemu „Laur Niepodległości".
Prezes Prawa i Sprawiedliwości otrzymał również zaproszenie do odwiedzenia plenerowej wystawy o tej samej tematyce. Jest ona dostępna na Placu Piłsudskiego w Warszawie do 24 lipca.
„Gazeta Polska” została powołana do życia w okresie II Rzeczypospolitej, 30 października 1929 r. Stanowiła ona główny organ prasowy obozu piłsudczyków. Dziejom tego międzywojennego pisma została poświęcona publikacja albumowa „Laur niepodległości".
To album, który powinien znaleźć się w prywatnej biblioteczce każdego patrioty i miłośnika historii. Dzieje „Gazety Polskiej" i całej Ojczyzny w okresie międzywojennym, to opowieść, pozwalająca przenieść się w czasie. Autorka, Agnieszka Kowalczyk przekazała tę historię na 900 stronach.
Bohaterowie publikacji, to ludzie czynu, którzy w trakcie Wielkiej Wojny walczyli o niepodległość u boku Józefa Piłsudskiego. Następnie, po jej odzyskaniu, kształtowali nowe oblicze Rzeczypospolitej w sferze społeczno-politycznej i gospodarczej, jak i na płaszczyźnie kulturalnej i literackiej.
Wicepremier Jarosław #Kaczyński otrzymał dziś album "Laur Niepodległości" - historię "Gazety Polskiej" w czasach międzywojennych opowiedzianą w wyjątkowy sposób w formie albumu.https://t.co/hFDNANpefD
— Tomasz Sakiewicz (@TomaszSakiewicz) June 29, 2021