W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura może spaść poniżej zera, a w rejonie podgórskich Karpat i Sudetów przy gruncie do minus 6 st. C. To w najbliższym czasie ostatnia z tak chłodnych nocy – przekazała PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.
W nocy z poniedziałku na wtorek na wschodzie i zachodzie zachmurzenie zmienne. Na krańcach wschodnich i zachodnich duże, miejscami umiarkowane, możliwe słabe opady deszczu. W pasie od wybrzeża Pomorza Wschodniego, przez Kujawy, Mazowsze, ziemię łódzką po południe kraju zachmurzenie małe, chwilami bezchmurnie. Tam, gdzie będzie bezchmurnie, temperatura lokalnie spadnie, szczególnie na Pomorzu Wschodnim do minus 1 st. C.
Na pozostałym obszarze, w pasie bezchmurnym, od 2 do 4 st. C. Tam, gdzie będzie temperatura dodatnia, przy gruncie mogą być spadki lokalnie do minus 3 st. C. W rejonie podgórskich Karpat i Sudetów spadki mogą być większe. Przy gruncie temperatura może spaść nawet do minus 6 st. C. Na krańcach wschodnich oraz zachodnich, temperatura wyniesie od 4 do 6 st. C, nad samym morzem nawet do 8 st. C.
Wiatr słaby, zmienny. Na zachodnim wybrzeżu silniejszy, umiarkowany, w porywach do 45 km/h.
We wtorek nad ranem lokalnie – na północy i szczególnie na południu – możliwe mgły. Chwilami mogą ograniczać widzialność do około stu metrów, szczególnie te na krańcach południowych.
We wtorek w całym kraju większe zachmurzenie. Najwięcej słońca w centrum. Na zachodzie i wschodzie pochmurnie i tam prognozowane są opady deszczu. Temperatura od 8 st. C na północnym wschodzie do 15 st. C miejscami na ziemi łódzkiej, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Nad morzem około 14 st. C.
Na wschodzie wiatr słaby, w kierunku północno-wschodnim, na Wybrzeżu i zachodzie porywisty. Na pozostałym obszarze południowo-wschodni, umiarkowany.
Źródło: PAP; X.com