Przejdź do treści
13:26 Rzecznik prezydenta: główne tematy rozmów prezydentów Nawrockiego i Zełenskiego, które odbędą się 19 grudnia w Warszawie, będą dotyczyły bezpieczeństwa, spraw gospodarczych i historycznych
13:22 Rzecznik prezydenta: KPRP zaproponowała stronie ukraińskiej spotkanie prezydentów Karola Nawrockiego i Wołodymyra Zełenskiego 19 grudnia w Warszawie. Ustalane są szczegóły planowanej wizyty
13:11 IMGW: Nadchodzący tydzień będzie bardziej jesienny niż zimowy. Pojawią się mżawki, mgły i zamglenia, na północy będzie wietrznie
11:46 Watykan: Papież odprawił mszę dla więźniów i funkcjonariuszy straży więziennej
10:53 Australia: 10 osób, w tym jeden z napastników, zginęło w trakcie strzelaniny na plaży Bondi w Sydney
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Toronto GTA zaprasza na spotkanie z byłymi działaczami opozycji antykomunistycznej, 14 grudnia, godz. 2 PM. Polskie Centrum Kultury im. Jana Pawła II, Mississauga, Kanada
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Bielan: Porozumienie nie jest partią wodzowską

Źródło: / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Porozumienie nie jest partią wodzowską i nie jest tak, że jednoosobowo można podejmować decyzje, które mogą rodzić takie skutki jak rozbicie koalicji rządowej - podkreślił we wtorek europoseł, polityk Porozumienia Adam Bielan w Polskim Radiu 24 w rozmowie z red. Dorotą Kanią.

W poniedziałek odbyło się posiedzenie prezydium zarządu krajowego Porozumienia Jarosława Gowina. Rzeczniczka ugrupowania Magdalena Sroka poinformował, że przez aklamację podjęto uchwałę o poparciu dla Andrzeja Dudy, o jedności Zjednoczonej Prawicy oraz pełnym zaufaniu dla działań prezesa partii Jarosława Gowina.

Bielan w rozmowie z Polskim Radiem 24 przypomniał, że poniedziałkowe prezydium zarządu Porozumienia było pierwszym od dziewięciu tygodni. Poprzednie - jak zaznaczył - odbyło się 2 marca. "Siłą rzeczy musieliśmy rozmawiać o tym, co wydarzyło się w ciągu tych tygodni, przede wszystkim z udziałem naszego prezesa" - powiedział. "Nie chciałbym mówić publicznie na temat tej dyskusji. Ona była dość emocjonalna" - dodał.

Europoseł dopytywany, czemu dyskusja na prezydium partii była emocjonalna, odpowiedział: "Nie jest dla nikogo tajemnicą, że ws. głosowania korespondencyjnego, ws. naszego zachowania w tej sprawie, ws. rozmów z opozycją, były różne zdania w Porozumieniu". "Dla mnie jest najważniejsze to, że ta dyskusja zakończyła się uchwałą w pełni wspierającą Zjednoczoną Prawicę i wspierającą rząd Mateusza Morawieckiego, pana prezydenta Andrzeja Dudę" - podkreślił.

"Nie wyobrażam sobie, żeby Porozumienie prowadziło jakiekolwiek rozmowy z opozycją na temat obalenia tego rządu czy tworzenia jakiejś innej większości" - stwierdził. "Nie spełniły się też zapowiedzi, że ktokolwiek będzie z Porozumienia usuwany w wyniku tego, że zachował się w tym czasie niezgodnie z oczekiwaniami, więc ja jestem z przebiegu tego porozumienia zadowolony. Mam nadzieję, że mimo tego, że te ostatnie kilka tygodni dla naszej partii były trudne, to uda się odbudować jedność partii właśnie na bazie tego, że jesteśmy członkiem Zjednoczonej Prawicy" - dodał.

Bielan był również pytany o spekulacje, że w Porozumieniu jest możliwa zmiana lidera i nie będzie nim już Jarosław Gowin. "Taki wniosek na posiedzeniu prezydium nie padł. Zresztą paść nie mógł, bo o wyborze lidera partii Porozumienia, jak każdej innej partii, decyduje kongres; ten kongres nie jest zaplanowany na najbliższy miesiąc" - powiedział.

Jak dodał, podczas posiedzenia rozmawiano m.in. o stylu zarządzania partią. "Podkreślałem, że statut musi być przestrzegany i że musimy, władze kolegialne partii, czyli choćby prezydium, które odbyło się po raz pierwszy od dziewięciu tygodni, zarząd krajowy, muszą podejmować najważniejsze decyzje. My nie jesteśmy partią wodzowską i to nie jest tak, że jednoosobowo można podejmować decyzje, które mogą rodzić skutki takie jak rozbicie koalicji rządowej" - mówił europoseł.

"Wszyscy wyrazili absolutne poparcie dla członkostwa w Zjednoczonej Prawicy i nie ma mowy o tym, żeby Porozumienie ze Zjednoczonej Prawicy występowało" - podkreślił Bielan.

Telewizja Republika

Wiadomości

RCB ostrzega, od 15 grudnia będą uruchamiane syreny alarmowe!

Nowa Strategia Bezpieczeństwa USA. Co naprawdę planuje Trump

Europoseł pokazał czym będą nas truć po wejściu do Mercosur

Tusk jedzie na ścianę. Ustawy bez poparcia, wojna z prezydentem i chaos w państwie

PILNE: Zełenski w Polsce. Prezydent Ukrainy podał datę [SZCZEGÓŁY]

SPRAWDŹ TO!

Tusk postanowił... narysować psa. I znów uderzył w prezydenta [WIDEO]

Wroński: Alarm rolników: sprzedaliśmy tylko 1/3 zbóż. Nadchodzi krach

Myrcha chwali się podwyższeniem zasiłku pogrzebowego. Sieć wrze: Bóg wam zapłać za dobre serce

UK chce przywrócenia chrześcijaństwa

AKTUALIZACJA

Dramat na święcie Chanuki w Sydney. 11 osób zabitych, wiele rannych

GIS ostrzega przed partiami mleka modyfikowanego dla niemowląt!

HIT DNIA

Najnowszy sondaż: Połowa Polaków uważa Tuska za słabego premiera

Dzisiejsze msze dedykowane dzieciom i ich rodzicom. Jezuici zapraszają

W ostatnim roku Wielką Brytanię opuściło ok. 25 tys. Polaków

Czy dziś zrobimy zakupy? Wiemy też, w które niedziele pójdziemy do sklepów w 2026 roku

Najnowsze

RCB ostrzega, od 15 grudnia będą uruchamiane syreny alarmowe!

PILNE: Zełenski w Polsce. Prezydent Ukrainy podał datę [SZCZEGÓŁY]

SPRAWDŹ TO!

Tusk postanowił... narysować psa. I znów uderzył w prezydenta [WIDEO]

Wroński: Alarm rolników: sprzedaliśmy tylko 1/3 zbóż. Nadchodzi krach

Myrcha chwali się podwyższeniem zasiłku pogrzebowego. Sieć wrze: Bóg wam zapłać za dobre serce

Nowa Strategia Bezpieczeństwa USA. Co naprawdę planuje Trump

Europoseł pokazał czym będą nas truć po wejściu do Mercosur

Tusk jedzie na ścianę. Ustawy bez poparcia, wojna z prezydentem i chaos w państwie