Mistrzostwa Europy 2020. Znamy oficjalną bazę biało-czerwonych

Artykuł
Mistrzostwa Europy miały się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Rozpoczną się 11 czerwca, a zakończą miesiąc później
Fot. Pexels/pixabay

Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się na przełomie czerwca i lipca. PZPN poinformował, że „Hotel Marriott Resort & Spa" w Sopocie będzie oficjalną bazą reprezentacji Polski.

- Hotel Marriott Resort & Spa w Sopocie będzie oficjalną bazą reprezentacji Polski w trakcie mistrzostw Europy 2020 – zdecydował Polski Związek Piłki Nożnej. Biało-czerwoni będą trenowali na Arenie Gdańsk, na której 26 maja zostanie rozegrany finał Ligi Europy UEFA. Również z Gdańska podopieczni Paulo Sousy będą wylatywali na mecze grupowe Euro do Sankt Petersburga i do Sewilli -napisano.

Wcześniej informowano o tym, że to ośrodek Portmarnock pod Dublinem ma być oficjalną bazą biało-czerwonych. Jednak ze względu na zmiany lokalizacji meczów grupowych mistrzostw Europy decyzja zmodyfikowana.

Pierwotnie mecze ze Słowacją i Szwecją miały odbyć się w Dublinie. Natomiast spotkanie z Hiszpanią w Bilbao. Jednak te miasta nie dały gwarancji wpuszczenia na trybuny nawet części kibiców, a taki był warunek UEFA, by zachować prawo współorganizacji turnieju.

Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że mecze grupowe reprezentacji Polski zostaną rozegrane w Sankt Petersburgu (14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją) i Sewilli (19 czerwca z Hiszpanią).

Źródło: PR24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy