Sopot: Nielegalna dyskoteka w centrum miasta. Policja ukarała uczestników

Artykuł
Dyskoteka (grafika ilustracyjna)
wikimedia

Policjanci z Sopotu po anonimowej informacji, weszli do jednego z lokali w którym - jak się okazało - kilkadziesiąt osób tańczyło przy włączonej muzyce. - Nie było zachowanego dystansu i osoby nie miały zasłoniętych twarzy - informują funkcjonariusze.

- Funkcjonariusze ujawnili dyskotekę prowadzoną w centrum miasta. Do zdarzenia doszło około godz. 3 nad ranem w niedzielę - powiedziała oficer prasowa sopockiej policji. Wcześniej otrzymali zgłoszenie, że z jednego z lokali dochodzi głośna muzyka. W środku - jak się okazało - przebywało kilkadziesiąt osób.

- Codziennie sopoccy funkcjonariusze prowadzą działania na rzecz walki z Covid-19. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość zachorowań, prowadzone działania mają przede wszystkim ograniczyć ryzyko zakażeń i rozprzestrzenianie się wirusa - zaznacza oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska. Od soboty, 7 października sopoccy policjanci interweniowali wobec 30 osób, które naruszyły przepisy sanitarne.

28 osób zostało ukaranych mandatami, w większości za brak zakrycia twarzy, 1 osobę pouczono, a wobec kolejnej zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy