Łukaszenka drwi sobie z Polski. Na granicę trafiają nowe osoby

Artykuł
Łukaszenka nadal przywozi imigrantów z Iraku nad granicę z Polską
Fot. PAP/Marcin Onufryjuk

Przywódca Białorusi Aleksandr Łukaszenka nadal przywozi imigrantów z Iraku nad granicę z Polską i krajami bałtyckimi. To problem całej Unii Europejskiej, to kwestia bezpieczeństwa i integralności naszych granic - powiedział dziennikarzom we wtorek w Brukseli wysoki unijny urzędnik.

 To kwestia nieakceptowalnego i cynicznego wykorzystywania przez reżim Łukaszenki migrantów na granicy z Litwą i Polską. Szef unijnej dyplomacji kontaktował się z krajem pochodzenia migrantów oraz ministrem spraw zagranicznych Iraku. Łukaszenka nadal wykorzystuje to jako broń hybrydową, transportując migrantów nad granicę z UE. Zajmujemy się tym. To problem całej Unii Europejskiej, to kwestia bezpieczeństwa i integralności naszych granic – powiedział unijny urzędnik, rozmawiając z dziennikarzami w Brukseli.

Jak zaznaczył, kwestia ta pojawi się na zaplanowanym w tym tygodniu spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych UE w Słowenii. Unijny urzędnik wskazał też, że nie można wykluczyć kolejnych unijnych sankcji wobec Mińska.


Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy