Holendrzy nie chcą uchodźców z Afganistanu. Doszło to starć

Artykuł
Protestujący skandowali: „Najpierw miejscowi!”
Fot. Twitter/William harthoorn

Około 250 osób demonstrowało przeciw przybyciu setek uchodźców z Afganistanu we wsi Harskamp we wschodniej Holandii. Protest wymknął się spod kontroli. Spalono samochód, interweniowała policja z psami.

Jak relacjonują lokalne media, protest początkowo przebiegał spokojnie. Mieszkańcy wioski Harskamp leżącej w gminie Ede sprzeciwiali się zakwaterowaniu około 800 uchodźców z Afganistanu w obozie wojskowym leżącym na terenie wsi.

Protestujący skandowali: „Najpierw miejscowi!”, „Hareskamp jest nasz!”, „Wynosić się stąd!”. Według dziennika „De Telegraaf” demonstrowali głównie młodzi ludzie z okolicznych miejscowości.

Około godziny 22 sytuacja wymknęła się spod kontroli. Manifestanci podpalili opony, zapalił się też samochód. Musiała interweniować policja z psami i żandarmeria wojskowa. Nie ma informacji o rannych.

Baza wojskowa w Harskamp jest trzecim miejscem przyjmowania afgańskich uchodźców w Holandii. Dwa pozostałe znajdują się w miejscowościach Zoutkamp na północy kraju i Zeist w centralnej Holandii.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy