Argentyna i Brazylia z wymęczonymi zwycięstwami. Messi ofiarą brutala

Brazylia wymęczyła zwycięstwo z Chile. Bohaterem 32- letni Ribeiro
Fot: Twitter/ CBF Futebol

W nocy z czwartek na piątek do gry w eliminacjach do mistrzostw świata powróciły reprezentacje z Ameryki Południowej. Argentyna zwyciężyła Wenezuelę 3:1, a Brazylia ledwo pokonała Chile 1:0.

Argentyńczycy eliminacje rozpoczęli słabo. Mimo zajmowania drugiego miejsca w grupie to już nie ta Argentyna, która należała do ścisłej czołówki kadr narodowych na świecie. Awans na każdy mundial dla Albicelestes to nie jest obowiązek, to normalność. W meczu z outsiderem grupy – z Wenezuelą, Messi i spółka mieli znaczną przewagę, ale nie potrafili tego wykorzystać.

Pierwszego gola strzelili dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. Argentyńczycy już wtedy grali z przewagą jednego zawodnika. Wenezuelski obrońca Adrian Martinez zaledwie siedem minut po wejściu na boisko za kontuzjowanego kolegę, w obrzydliwy sposób podciął Messiego. Sędzia początkowo pokazał obrońcy żółtą kartkę, ale po weryfikacji systemu VAR odesłał Martineza do szatni.

W końcówce pierwszej połowy gola strzelił Lautaro Martinez, a w drugiej połowie bramki strzelili Joaquin i Angel Correa. Honorowego gola dla Wenezueli strzelił Yeferson Soteldo.

Brazylijczycy, którzy prowadzą w eliminacjach strefy CONMEBOL, mierzyli się z Chile, które chce wrócić do lat świetności. W latach 2015-2016, Chile wygrywało Copa America, a w 2017 zajęło drugie miejsce na Pucharze Konfederacji.

Mecz nie układał się po myśli pięciokrotnych mistrzów świata. Podopieczni Tite przez cały mecz mieli tylko 39 proc. posiadania piłki. W 64. minucie meczu gola na wagę zwycięstwa strzelił rezerwowy Everton Ribeiro. Brazylia z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli eliminacji strefy CONMEBOL. A już w niedzielę dojdzie do wielkiego starcia pomiędzy Brazylią i Argentyną. Czy Canarinhos zemszczą się na Albicelestes za porażkę w finale Copa America w Brazylii?

Źródło: Portal TV Republika