Właściciel restauracji sprzedaje dom. Nie ma sumienia zwalniać pracowników

Artykuł
Restaurator z Lublina Jacek Abramowski sprzedaje dom, żeby zatrzymać miejsca pracy.
pexels.com

Za atrakcyjną ofertą stoi ludzki dramat. Znany restaurator z Lublina Jacek Abramowski sprzedaje dom, żeby zatrzymać miejsca pracy.

- Kocham to miejsce. Jest wyjątkowe i jeszcze nieodkryte. Za domem mam dolinę Łazęgi (dopływ Czechówki – red.). Przychodzą sarny, listy, zające. Jest jak w bajce. Nazywam to „Lubelskim Disneylandem” – mówi o swoim domu Jacek Abramowski i dodaje: – Gdybym nie musiał, nigdy bym się stąd nie wyprowadził - mówi Abramowski.

- Wszyscy są w tej chwili na minimalnych pensjach, ale i na to nie mam pieniędzy - przyznaje.

- Byli ze mną przez wiele lat i nie mam sumienia, żeby w tak trudnym czasie się z nimi rozstać. To dobra i sprawdzona ekipa. Cały czas jesteśmy w blokach startowych. Gdy tylko dostaniemy zielone światło na powrót do normalnej działalności, zaczniemy przyjmować gości - mówi Jacek Abramowski.

- Opłaty za wodę, prąd, gaz, ogrzewanie są przecież bez zmian. Gdy dałem ogłoszenie o sprzedaży domu, zadzwoniła jakaś pani i powiedziała, że podoba jej się stół ze zdjęcia i chętnie go kupi. Dlatego meble też pewnie sprzedam – przyznaje.

– To dla mnie upokarzające, ale mam grubą skórę. Przetrwam. Nie tylko ja jestem zresztą w takiej sytuacji. Znajomi już sprzedali mieszkanie, żeby ratować swoją firmę. Sąsiad sprzedał dom. Najbardziej boli mnie, że sprzedał go z psem. Ja mam trzy psy i w życiu ich nie zostawię. Zabiorę ze sobą. Wynajmiemy z żoną jakieś małe mieszkanie, a pozostałe pieniądze uratują firmę.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy