Unijni szefowie MSZ uzgodnili sankcje za łamanie praw człowieka m.in. w Rosji i ChRL
Na dzisiejszym spotkaniu w Brukseli ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich UE uzgodnili nowe sankcje za łamanie praw człowieka. Dotyczą one m.in. Rosji i Chin – przekazało źródło unijne.
Według tego źródła, nowe sankcje dotyczą 11 osób i czterech podmiotów z Chin, Erytrei, Libii, Korei Północnej, Rosji i Sudanu Południowego. Polegają na zamrożeniu aktywów i zakazie wjazdu na terytorium UE.
W grudniu 2019 r. ministrowie spraw zagranicznych państw UE dali zielone światło dla prac nad nowym reżimem sankcyjnym za łamanie praw człowieka. Prace przyspieszyła ubiegłoroczna próba otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Teraz udało się wprowadzić nowe regulacje. Reżim sankcyjny UE jest wzorowany na amerykańskiej ustawie Magnitskiego.
Polecamy Ściśle Jawne
Wiadomości
Najnowsze
Mariah Carey komentuje swój występ na otwarciu igrzysk: „Nie ma rzeczy niemożliwych”
Poseł Konfederacji ostrzega: SAFE to pułapka zadłużenia do 2070 roku
Agustin Egurrola o przyjaciołach, którzy odwrócili się po jego przejściu do TVP: „Byłem pewien, że będą przy mnie na dobre i na złe”