Trump wygrywa kolejne prawybory. Marco Rubio zawiesza kampanię

Artykuł
youtube.com/CNN

Trzy stany dla Donald Trump, cztery dla Hillary Clinton – ta dwójka kandydatów umacnia swoją pozycję w prawyborach prezydenckich. W związku z przegraną w swoim rodzimym stanie Floryda, kandydaturę wycofał z prezydenckiego wyścigu senator Marco Rubio.

Jeden z kandydatów w prawyborach prezydenckich, Donald Trump, wygrał wczoraj w trzech stanach (Floryda, Karolina Północna i Illiois) umacniając tym samym swoją pozycję.

W wyniku wczorajszych głosowań, z wyścigu w ramach partii Republikańskiej, odpadł senator Marco Rubio, który przegrał z Trumpem w swoim rodzinnym stanie. – Chociaż być może boży plan nie przewiduje, bym zotał prezydentem w 2016 rku, i moja kampania zostaje zawieszona, to zaszliśmy daleko – mówił Rubio ogłaszając koniec swojego wyścigu o fotel prezydenta.

Teraz o nominację wewnątrz partii republikańskiej walczą trzej kandydaci – miliarder Donald Trump, konserwatywny senator z Teksasu Ted Cruz i gubernator z Ohio John Kasich.

Cztery stany dla Hillary Clinton

Swoją pozycje umocniła wczoraj także główna kandydatka w prawyborach Demokratów – była pierwsza dama była Sekretarz Stanu Hillary Clinton.

Clinton wygrała w czterech stanach – Florydzie, w Karolinie Północnej, w Illinois i w Ohio (tam wciąż trwa liczenie głosów, ale zwycięstwo byłej pierwszej damy jest pewne - red.). Wygrana w tych stanach zwiększa przewagę Clinton nad senatorem Bernim Sandersem (wygrał prawybory w Missouri), który wciąż nie rezygnuje z walki o nominację. 

– Przybliżamy się coraz pewniej do pewnego zapewnienia nominacji wewnątrz Partii Demokratycznej i wygrania listopadowych wyborów – mówiła Clinton. – Głosowaliście na lepsza przyszłość, w której każdy się liczy i każdy ma szansę na wykorzystanie danego przez Boga potencjału – dodała demokratka.

Wybory w Stanach Zjednoczonych odbędą się 8 listopada 2016 roku.


Czytaj więcej:

USA: Atak podczas wiecu wyborczego Trumpa

Pierwsza oficjalna wizyta od 19 lat. Obama i kanadyjski premier w Białym Domu

Źródło: TVP Info, CNN

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy