Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich przeciwko zmianom w polskiej ustawie medialnej

Artykuł
flickr/euranet_plus/CC BY-SA 2.0

Organizacja w liście otwartym do polskiego rządu apelują o wstrzymanie zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Autorzy listu wyrażają zaniepokojenie doniesieniem o możliwości upolitycznienie mediów oraz podkreślając potrzebę przeprowadzenia konsultacji społecznych. Wśród sygnatariuszy jest niedoszły europoseł PO Krzysztof Bobiński.

"Nasze obawy wynikają między innymi z zapowiedzi przedstawicieli rządu mówiących o nowym sposobie mianowania kluczowych szefów publicznych mediów" – piszą autorzy listu.

Jak tłumaczą, niepokoi ich możliwość faworyzowania w przekazie medialnym "nowych" mediów publicznych treści korzystnych dla PiS oraz zagrożenie wolności słowa i wypowiedzi dziennikarzy, którzy chcieliby krytykować obecne władze.

List otwarty skierowany jest bezpośrednio do ministra kultury Piotra Glińskiego oraz wiceministra Krzysztofa Czabańskiego, odpowiedzialnego w ministerstwie za przygotowanie zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, które we wtorek trafiły pod obrady Sejmu.

Jednym z sygnatariuszy listu jest kierującym polskim oddziałem organizacji AEJ Krzysztof Bobiński – dziennikarz, publicysta, działacz społeczny i niedoszły polityk Platformy Obywatelskiej. Bobiński w 2004 roku bezskutecznie kandydował do Parlamentu Europejskiego jako lider mazowieckiej listy PO.

Dzisiaj w nocy Sejm skierował projekt nowelizacji ustawy o mediach publicznych do dalszych prac w komisjach. Odrzucono wniosek o odrzucenie ustawy o mediach nie przeszedł, za wnioskiem o odrzucenie ustawy w całości głosowało 152 posłów, przeciw 228, wstrzymało się 30 osób. Czytaj więcej

Źródło: wirtualnemedia.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy