Wniosek o odrzucenie ustawy o mediach nie przeszedł. Dalsze prace w komisjach

zm, mg 29-12-2015, 22:31
Artykuł
wikipedia/VanNouten/Domena publiczna

Sejm skierował projekt nowelizacji ustawy o mediach publicznych do dalszych prac w komisjach. Za wnioskiem o odrzucenie ustawy w całości głosowało 152 posłów, przeciw 228, wstrzymało się 30 osób.

Projekt nowelizacji autorstwa Prawa i Sprawiedliwości wpłynął do Sejmu w poniedziałek. Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji jeszcze przed końcem grudnia zapowiadał w Telewizji Republika minister kultury prof. Piotr Gliński. – Ustawa o mediach publicznych będzie procedowana za miesiąc, najpóźniej po Świętach – stwierdził prof. Gliński w listopadzie. CZYTAJ WIĘCEJ...

13 listopada, jeszcze przed nominacja na ministra kultury, prof. Gliński zapowiadał nową ustawę o mediach "w ciągu 3-6 miesięcy", jednak jak poinformował Telewizję Republika nastąpi to dużo szybciej. – Chcemy przeprowadzić nową ustawę. Media muszą być publiczne, wrócić do misji. Teraz są upolitycznione, zbyt skomercjalizowane – mówił w połowie listopada w wywiadzie dla Super Expressu. – Podstawowym założeniem jest to, żeby media publiczne były narodowymi instytucjami kultury. Podobnie jak Opera Narodowa – podkreślał prof. Gliński.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Koniec obowiązku szkolnego dla 6-latków. Sejm przyjął nowelizację

PiS przygotowuje nową ustawę medialną. Obniżenie abonamentu, realizacja misji i nowe kierownictwa

Źródło: tvn24, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy