Prezydent odznaczył dr. Targalskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Artykuł
Dr Jerzy Targalski
TV Republika

Prezydent Andrzej Duda przyznał politologowi, publicyście, ekspertowi ds. międzynarodowych, działaczowi opozycji demokratycznej w czasach PRL, związanemu z mediami Strefy Wolnego Słowa dr. Jerzemu Targalskiemu.

W TV Republika dr Targalski prowadzi autorski program "Geopolityczny Tygiel". 

– Szanowny Panie, mam zaszczyt powiadomić, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda nadał Panu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce. Równocześnie uprzejmie informuję, że w związku z sytuacją epidemiczną panującą na terenie kraju, o miejscu i terminie wręczenia odznaczenia zostanie Pan powiadomiony odrębnym pismem – napisał w liście do politologa sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzej Dera.

Związany z Telewizją Republika i „Gazetą Polską” dr Jerzy Targalski to polski historyk, doktor nauk humanistycznych, politolog, orientalista, działacz opozycyjny w czasach PRL, publicysta. Na swoim koncie ma m.in. wspólny z redaktor naczelną TV Republika Dorotą Kanią oraz Maciejem Maroszem cykl publikacji "Resortowe Dzieci". Prywatnie dr Targalski jest również wielkim miłośnikiem kotów, które możemy podziwiać w programie "Geopolityczny Tygiel". 

 

Źródło: Niezależna

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy