Podróże z UE do Włoch. Szef MSZ zapowiedział zniesienie minikwarantanny

Artykuł
Luigi Di Maio powiedział, że Italia zostanie otwarta dla turystów w warunkach bezpieczeństwa
Fot. pixabay/Babelphotography

Luigi Di Maio, który jest ministrem spraw zagranicznych Włoch, poinformował o planach zniesienia obowiązku pięciodniowej kwarantanny dla podróżnych z krajów UE, Wielkiej Brytanii i Izraela.

Po naradzie z ministrem zdrowia Roberto Speranzą na temat łagodzenia obostrzeń w turystyce szef włoskiej dyplomacji napisał w mediach społecznościowych, że należy odpowiednio zaplanować działania w trakcie lata.

- Musimy zaplanować dobrze lato tak, aby zdrowie, gospodarka i praca nie zostały wystawione na niebezpieczeństwo - poinformował

Dodał, że celem rządu jest otwarcie Włoch dla przybyszów z państw, które osiągnęły wysoki poziom szczepień przeciwko Covid-19 i złagodzenie części obostrzeń od połowy maja.

- Pracujemy nad tym, by znieść minikwarantannę dla osób przyjeżdżających z krajów europejskich, Zjednoczonego Królestwa i Izraela , jeśli będą mieć negatywny wynik testu, zaświadczenie o szczepieniu lub wyzdrowieniu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy - oświadczył Di Maio.

- To samo w przypadku USA, z którymi zostaną zwiększone loty wolne od Covid-19, a od czerwca zamierzamy znieść kwarantannę dla przybywających stamtąd - dodał.


Ponadto, jak poinformował włoski minister spraw zagranicznych, władze w Rzymie przygotowują loty wolne od Covid-19 w połączeniach z Dubajem, gdzie w październiku rozpocznie się światowa wystawa Expo.

Nieoficjalnie włoskie media podały, że obowiązek pięciodniowej kwarantanny dla turystów z państw UE wygaśnie 15 maja.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy