Podpalili meczet! Teraz pójdą siedzieć na... 22 lata

Artykuł
fot. ilustracyjne \ pixabay.com

Australijski sąd skazał w środę na 22 lata więzienia dwóch mężczyzn, którzy inspirowani przez ekstremistyczne sunnickie ugrupowanie zbrojne Państwo Islamskie (IS), podpalili w 2016 roku szyicki meczet w Melbourne w południowo-wschodniej Australii. Trzeci oskarżony, zwerbowany po wcześniejszej próbie spalenia tego samego meczetu w Melbourne, został skazany na 16 lat więzienia.

26-letni Ahmed Mohamed, 28-letni Abdullah Chaarani i 31-letni Hatim Moukhaiber podpalili centrum Imama Alego w środku grudniowej nocy w 2016 r., a następnie na jednej ze ścian świątyni sprayem wymalowali napis "Państwo Islamskie". W wyniku ataku nikomu nic się nie stało.

W środę sędzia Andrew Tinney podkreślił, że mężczyźni kierują się "nienawiścią" i "nietolerancją". - Waszym celem było promowanie tego, co dla większości rozumnych ludzi może wydawać się tylko perwersyjną ideologią, a w szczególności atakowanie, zastraszanie i terroryzowanie szyickich muzułmanów - powiedział.

 

Mohamed i Chaarani, którzy również czekają na wyrok w sprawie roli w przygotowaniu udaremnionego podpalenia świątyni w Melbourne, będą musieli spędzić co najmniej 17 lat za kratami, zanim będą mogli otrzymać zwolnienie warunkowe. Ich wspólnik będzie musiał odsiedzieć co najmniej 12 z 16 lat więzienia.

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy