Jaki: To, co się dzieje na Facebooku, ale również na Twitterze, to woła o pomstę do nieba

Artykuł
Telewizja Republika

– Będziemy analizować pod kątem prawnym, co możemy zrobić – powiedział w "Sygnałach Dnia" na antenie Radiowej Jedynki, wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki. Dodał, że "nie ma zgody na cenzurę".

Do blokowania treści patriotycznych na Facebooku, w Radiowej Jedynce, odniósł się dzisiaj rano wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki. – Dzisiaj będziemy się zastanawiali, czy możemy coś zrobić. Pewnie możliwości mamy ograniczone, ale nawet te, które nam zostały, uważam, że powinniśmy z nich skorzystać – powiedział. Facebook jest poza polską jurysdykcją.

– Mogą być tam strony, które obrażają Kościół katolicki, wulgarne, nawiązujące do ideologii komunistycznej, natomiast nie może być polskich haseł patriotycznych? Coś tutaj jest nie w porządku i na to absolutnie nie można się zgodzić – dodał wiceminister.

– Tylko jedną stronę sporu politycznego się szykanuje (...), a drugie mogą nawet najbardziej wulgarne swobodnie działać. Tutaj ewidentnie coś nie tak jest z wolnością i demokracją – zauważył. 

Patryk Jaki zaznaczył, że "nie ma zgody na cenzurę". 

 

 

Źródło: polskieradio.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy