Czy Vital Heynen odejdzie z klubu Sir Safety Perugii? Szkoleniowiec dementuje pogłoski

Artykuł
Vital Heynen podczas meczu Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn.
commons.wikimedia.org/Krzysztof Wiśniewski

W sobotę siatkarskie media obiegła informacja, że selekcjoner polskiej reprezentacji siatkarzy, Vital Heynen w przyszłym sezonie może nie poprowadzić Sir Safety Perugii.

Vital Heynen kieruje Sir Safety Perugia od 2019 roku. Klub chciał walczyć o najbardziej prestiżowe nagrody. Jednak plany zostały pokrzyżowane przez pandemię Covid-19. Belg zdobył dwukrotnie Superpuchar Italii. Obecnie, jego zespół jest liderem w tabeli włoskiej Legavolley.

W sobotę europejskie media obiegła informacja, że Vital Heynen może zakończyć pracę w klubie po sezonie 2020/2021.

- Wygląda na to, że poinformował już klub o swojej decyzji - napisano w "La Gazzetta dello Sport".

- Nie było rozmów pomiędzy mną a klubem odnośnie przyszłości. Taka konwersacja nie była nawet zaplanowana - jesteśmy bardzo zajęci bieżącymi sprawami zespołu. W Perugii czuję się bardzo dobrze. Relacja z prezesem jest dobra, podobnie jak ze sztabem. Znaleźliśmy odpowiedni balans. Atmosfera wśród zawodników jest świetna. Cieszę się pracą z siatkarzami. Jest bardzo dużo pozytywów. Podkreślę, żadne decyzje jeszcze nie zapadły - powiedział TVPSPORT.PL Vital Heynen.

Kontrakt Belga z reprezentacją Polski siatkarzy kończy się w 2021 roku. Szkoleniowiec nie przedstawił jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Źródło: sport.tvp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy