Zmiany przepisów covidowych w hiszpańskiej lidze piłkarskiej. Stadiony będą pełne

Artykuł
Na stadionach w Hiszpanii pełno kibiców. Maseczki na twarzach pozostają
Fot:Twitter/Kuba Polkowski

Od piątku, czyli 1 października, liczba kibiców obecnych na stadionach piłkarskich w Hiszpanii nie będzie ograniczona z powodu restrykcji przeciwepidemicznych - ogłosiły w środę służby medyczne tego kraju.

Decyzja o zniesieniu ograniczeń w liczbie widzów na meczach piłkarskich została podjęta podczas środowego posiedzenia tzw. Międzyregionalnej Komisji ds. Zdrowia. W skład tego organu wchodzą przedstawiciele ministerstwa zdrowia Hiszpanii oraz kierownictwo regionalnych służb sanitarnych.

Nielimitowana liczba widzów na stadionach. Maseczki ochronne zostają

Według dziennika „Mundo Deportivo” zgoda na przywrócenie nielimitowanej liczby widzów na piłkarskich arenach to efekt jednomyślnej decyzji członków komisji. Zgodnie z nowymi przepisami osoby wchodzące na stadion, na którym rozgrywany jest mecz piłkarski, muszą posiadać na twarzy maskę ochronną, a także zachować półtorametrowy dystans wobec innych osób.
Na stadion nie wejdą, jak zapowiedziała komisja, osoby, które mają objawy zakażenia koronawirusem.

W dalszym ciągu na stadionach obowiązywać będzie zakaz palenia papierosów oraz sprzedaży i konsumpcji produktów spożywczych.
Podczas środowego posiedzenia Międzyregionalnej Komisji ds. Zdrowia ustalono też, że liczba kibiców w halach sportowych, podczas meczów np. koszykówki, nie może być większa niż 80 procent pojemności trybun. Nowe przepisy będą obowiązywać do 31 października. Na początku listopada ma zapaść decyzja o ewentualnym ich przedłużeniu.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy