Hiszpania. Coroczne szczepienia przeciw COVID-19

Artykuł
Mural w Walencji
Fot.: Twitter/@AnthonyZangardi

Rząd Hiszpanii ogłosił, że szczepienia przeciwko COVID-19 będą prowadzone co roku, a władze kraju zabezpieczyły już dostawę preparatów przeciwko koronawirusowi na lata 2022-2023.

Jak poinformowała hiszpańska minister zdrowia Carolina Darias, służby medyczne Hiszpanii zamierzają co roku prowadzić ogólnokrajowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Potwierdziła, że rząd zawarł już umowy na zakup preparatów przeciwko COVID-19 na najbliższe dwa lata z koncernami Pfizer i Moderna.

Według minister Darias, kontrakty z tymi koncernami zostały podpisane w ostatnich dniach. Ich wartość wynosi odpowiednio 1,8 mld euro oraz 480 mln euro.

Z szacunków ministerstwa zdrowia Hiszpanii wynika, że do czwartkowego wieczora służby medyczne tego kraju wykorzystały 52,8 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi. Resort sprecyzował, że pełny proces szczepień zakończyło już 25 mln obywateli.

Od środy, w 47-milionowej Hiszpanii utrzymuje się dobowa liczba zakażeń koronawirusem na poziomie około 30 tys. W sumie, w kraju zachorowało na COVID-19 już 4,24 mln osób, a zmarło 81,8 tys. pacjentów.

 

Źródło: Radio Opole

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy