Weekend zachmurzony, ale z dnia na dzień coraz cieplej

W sobotę opady deszczu ze śniegu umiejscowią się w centrum
Fot. Canva

W najbliższych będzie pochmurno. Lokalnie może padać i nieco silniej powiać. Jednak z każdym dniem będzie robić się cieplej.

W piątek deszcze ze śniegiem wystąpi w małopolsce, a także na górnym śląsku. Przelotnych opadów deszcze spodziewamy się na lubelszczyźnie oraz na pobrzeżu koszalińskim. Pozostałe regiony z dużą ilością słońca, niewielkie zachmurzenie wystąpi w centrum kraju.

W sobotę opady deszczu ze śniegu umiejscowią się w centrum, a także na północnym wschodzie. Temperatura spadnie do 1 st. 

niedzielę będzie bardzo niskie ciśnienie. Wystąpi  małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie.

Poniedziałek także upłynie pod znakiem małego i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie, przez 13 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Śląsku. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami może być dość silny. Na północy w porywach rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

Wtorek zapowiada się pochmurno z rozpogodzeniami. Na północy kraju wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki do 5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 10 st. C na Podlasiu.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy