Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Przejdź pątniczy szlak z rówieśnikami

Artykuł
Noclegi będą wyłącznie w namiotach na polach namiotowych
Fot. twitter/JasnaGoraNews

5 sierpnia wyruszy Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Organizatorzy poinformowali, ze z powodu obostrzeń związanych z pandemią, bez żadnych limitów na pielgrzymkę zapisywać się będą mogły osoby w pełni zaszczepione.

Pielgrzymi szlak rozpocznie się 5 sierpnia i potrwa 10 dni. Zakończy się 14 sierpnia na Jasnej Górze.

Na tegoroczną Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną mogą zapisać się bez żadnych limitów osoby w pełni zaszczepione. Organizatorzy tłumaczą tę decyzję obowiązującymi regulacjami epidemicznymi.

- W drodze wyjątku będą mogły się zapisać osoby niezaszczepione. Istnieje ścisły limit, który w pierwszej kolejności będzie wykorzystany na potrzeby osób, które z obiektywnych powodów zdrowotnych lub wieku nie mogły się poddać szczepieniu - wyjaśnili.

- W przypadku wykrycia zakażenia COVID-19 na osoby niezaszczepione będzie mogła zostać nałożona kwarantanna instytucjonalna przez GIS - dodali.

Zapisy na pielgrzymkę

Zapisy na WAPM ruszą 20 czerwca. Będą się odbywały wyłącznie w formie elektronicznej.

- Będzie możliwość zapisania się tylko na całą pielgrzymkę, a możliwość dojazdu przewidujemy jedynie przez pierwsze dni. Wykluczone będą możliwości odwiedzin na trasie, jak również dołączenie tylko na weekend - zaznaczono w komunikacie.

Akademicka młodzież i uczniowie szkół średnich archidiecezji warszawskiej od 1981 r. pielgrzymują na Jasną Górę historycznym szlakiem sanktuariów i miejsc związanych z przeżyciami religijnymi. Trasa akademickiej pielgrzymki to około 300 kilometrów. Codziennie do pokonania jest ok. 35-40 km w 5-6 etapach.

Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna to 18 grup, w tym jedna wojskowa. Pielgrzymka obejmuje szlak przechodzący przez 52 parafie, 5 diecezji i zatrzymuje się w około 132 wsiach.

Źródło: portalsamorzadowy

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy