Walczysz - giniesz. Nie walczysz - „siedzisz”. Taki wybór mają Rosjanie

portal tvrepublika.pl 23-10-2022, 09:03
Artykuł
Zdjęcie ilustracyjne
canva.com

Nie chcesz walczyć - trafiasz do więzienia. Taką procedurę przyjęto w stosunku do zmobilizowanych Rosjan, którzy odmówili walki na wschodzie Ukrainy. Na takie osoby - okupanci wywierają nacisk psychologiczny. Informację przekazał przekazał lojalny wobec Kijowa gubernator obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj.

Hajdaj poinformował, że zmobilizowanych, którzy odmówili udziału w walkach, zatrzymano w Kreminnej. Według gubernatora są oni więzieni na terenie jednego z przedsiębiorstw.

Szef władz obwodowych przekazał, że w 488 pułku zmechanizowanym ok. 70 proc. zmobilizowanych po przybyciu na pozycje na linii frontu odmówiło walki. 

"Niektórzy uciekli, resztę trzymają pod strażą i wywierając na nich nacisk psychologiczny, próbują sprawić, by powrócili do służby i zostali wysłani do ataku" - napisał Hajdaj w Telegramie.

Gubernator zwrócił uwagę, że na północy obwodu ługańskiego coraz częściej ludność szantażowana jest przez okupantów wyłączaniem prądu w miejscowościach. To zmusza niektórych ludzi do opuszczania własnych domów - czytamy. 

W Siewierodoniecku okupacyjne władze tworzą listy chętnych do zamieszkania w cudzych mieszkaniach. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy