Tuskowi marzy się przewrót. Polityczne chuligaństwo przybiera na sile

Tomasz Domański 21-05-2022, 10:47
Artykuł
Telewizja Republika/canva.com

Narracja szefa Platformy Obywatelskiej coraz bardziej szokuje. Polityk na swoich wiecach partyjnych w pełni świadomie deklaruje siłowe rozprawienie się z konstytucyjnie działającymi organami. "Wygramy wybory i przywrócimy legalny stan rzeczy bez ustaw. Trzeba będzie kilku odważnych ludzi, którzy wyproszą panie i panów, którzy nielegalnie zajmują miejsca.. i wyprowadzi się z budynku", powiedział Tusk.

Agresywna kampania lidera PO coraz częściej przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Ludzie coraz częściej zastanawiają się nad sensem popierania człowieka, który zamiast łączyć - dzieli, człowieka, który konfabuluje, a nawet dopuszcza się kłamstw, wskazują polscy publicyści.

Polityk, którego działalność opierała się głównie na zwijaniu struktury państwa, dziś podczas swoich publicznych wystąpień próbuje odwrócić uwagę w szczególności tych osób, które nie mają wiedzy na temat jego dokonań w przeszłości, mówią zgodnie obserwatorzy sceny politycznej.

Człowiek, który w 2014 roku porzucił sprawowanie urzędu, uciekł z Polski i stał się poddanym Angeli Merkel, a Polskę chciał pod każdym względem podporządkować polityce Niemiec, dziś jawi się jako zbawca narodu, czytamy w licznych komentarzach.

Taka postawa Donalda Tuska według rozmówców portalu tvrepublika.pl coraz bardziej przypomina postać politycznego rozbójnika niż równorzędnego gracza i męża stanu.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy