Turystyka odżywa. Od dziś wycieczki z Zabytkowej Kopalni Srebra na tarnogórską starówkę

Artykuł
Zabytkowa kopalnia srebra
Fot. kopalniasrebra.pl

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które zarządza m.in. wpisaną na Listę UNESCO Zabytkową Kopalnią Srebra uruchamia od dziś wycieczki ekobusem po Tarnowskich Górach. Bilety i terminy są już dostępne w internecie. To pierwsza tego typu oferta w powiecie tarnogórskim.

SMZT zawiązało współpracę z prywatnym podmiotem, który posiada dwa dwunastoosobowe pojazdy elektryczne i oprócz wycieczek na hałdę popłuczkową, rozszerza ofertę także o wycieczki po ścisłym centrum Tarnowskich Gór.

Zwiedzanie Starówki Tarnowskich Gór ekobusem zaplanowano na 90 min w cenie 35 zł za osobę. Program obejmuje przejazd pojazdem elektrycznym z Zabytkowej Kopalni Srebra do centrum Tarnowskich Gór ( Ecobus zatrzymuje się na ulicy Jana Nowaka /przystanek dla autokarów/), a następnie zwiedzanie starówki. Turyści zobaczą więc kościół św. ap. Piotra i Pawła, Dzwonnicę Gwarków, Podcienia oraz Rynek z Ratuszem i Kościołem Ewangelickim.

Po zwiedzaniu starówki zaplanowano przerwę na kawę w jednym z licznych ogródków kawiarnianych (zbiórka przy studni na rynku). Później grupa wsiada do ekobusa i wraca do Zabytkowej Kopalni Srebra. Czas przejazdu w jedną stronę około 10 minut, czas oprowadzania 30 minut, przerwa na kawę 30 minut.

Wycieczki obsługiwać będą przewodnicy, którzy na co dzień oprowadzają turystów po Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga. Będą oni z turystami od samego początku wycieczki, czyli w Zabytkowej Kopalni Srebra.

Aby skorzystać z oferty, wystarczy zakupić bilety w internetowym systemie sprzedaży www.bilety.kopalniasrebra.pl, wybrać zakładkę KOPALNIA SREBRA i termin.

Wycieczki pojazdem elektrycznym na hałdę popłuczkową nadal będą kontynuowane, ale program zostanie skrócony do jednej godziny. Ustalono także nową cenę wyprawy do tarnogórskiego „Uluru” na 25 zł za osobę.

Źródło: kopalniasrebra.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy