Przejdź do treści
WAŻNE Obejrzyj wystąpienie Karola Nawrockiego na CPAC i wywiad z Prezydentem przeprowadzony przez Tomasza Sakiewicza. Zapraszamy na nasz kanał na YouTube i na portal tvrepublika.pl
04:38 USA: Trump zasugerował, że może spotkać się z Łukaszenką podczas Rady Pokoju
04:28 Donald Trump: Irańczycy zgodzili się na większość naszych propozycji
03:08 Estońskie media: Atakując dronami rosyjskie porty, Ukraina jest skuteczniejsza niż Zachód z sankcjami
23:22 Prezydent RP: Wyrażam sprzeciw wobec braku zgody na mszę św. w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Bełchatów zaprasza na spotkanie Jackiem Sasinem i Andrzejem Śliwką. 30 marca, godz. 17:00. Sala Oratorium Jana Pawła II ul. Kościuszki 2, Bełchatów
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. 30 marca, godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt, 31 marca, od godz. 11.30, ul. Półwiejska, przy Pomniku Starego Marycha w Poznaniu
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Trzysta goli Lewandowskiego. A będzie jeszcze więcej!

Źródło: Fot. Twitter/@FCBayern

Robert Lewandowski rzadko kiedy zawodzi nadzieje kibiców. Tak było i dziś - polski snajper zdobył w meczu przeciwko Kolonii trzy bramki. W lidze niemieckiej nasz rodak ma już na koncie 300 trafień, a nic nie wskazuje na to, aby na tej liczbie miał poprzestać.

Dzisiejszy mecz był dla obecnych mistrzów Niemiec formalnością. Bayern Monachium pokonał FC Köln 4:0. Trzy z czterech bramek zdobył dla Monachijczyków kapitan reprezentacji Polski - Robert Lewandowski. 

Gole strzelone w Kolonii miały szczególne znaczenie dla polskiego snajpera - trzecia z z nich bowiem była trzechsetną w dorobku Lewandowskiego w Bundeslidze. 

???????????? ????????????????????????????????????????-???????????????? für @lewy_official! ????????#KOEFCB #FCBayern #MiaSanMia pic.twitter.com/nHnO8WMKPF

— FC Bayern München (@FCBayern) January 15, 2022

Grad bramek to więc dla „Lewego" nie pierwszyzna. W tym sezonie Polak znajduje się na szczycie najskuteczniejszych strzelców w Niemczech z 23 trafieniami na koncie. Wszystko wskazuje na to, że będzie ich jeszcze więcej. 

Bieżące rozgrywki to już dziesiąty sezon, w którym nasz napastnik przekroczył granicę 20 goli w sezonie.

A resounding win from @FCBayernEN as they put FC Koln to the sword.

3x ⚽️ @Lewy_official
2x ????️ @esMuellerT_
2x ????️ @Leroy_Sane
1x ???? @CorentinTolisso #KOEFCB pic.twitter.com/9FUHObP2FT

— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) January 15, 2022

W ubiegłym roku, Lewandowski pobił wieloletni rekord legendy niemieckiej piłki - Gerda Muellera, zdobywając aż 41 bramek w sezonie niemieckiej ligi. Polak jest na dobrej drodze, aby zdobyć kolejne wielkopomne osiągnięcie - aby znaleźć się na pierwszym miejscu najlepszych strzelców w historii Bundesligi, potrzeba mu jeszcze 65 trafień. 

Bayern Monachium po dzisiejszym meczu umocnił się na prowadzeniu. Bawarczycy mają sześć punktów przewagi nad Borussią Dortmund. W następnej kolejce, mistrzowie Niemiec zagrają na wyjeździe z byłym już klubem Krzysztofa Piątka - Herthą Berlin.

 

 

 

 

 

 

Facebook/@fcbayern.en

Wiadomości

Donald Trump

Trump o rozmowach z Iranem: Zgodzili się na wiele. Może być fiasko

Putin chce igrzysk w Rosji i „ratować ideały olimpizmu”

Prezydent Izraela reaguje na zamknięcie Bazyliki Grobu Pańskiego

Oto, co robią z dziećmi godziny na social mediach

Zginął żołnierz sił pokojowych na Bliskim Wschodzie

Zdecydowany głos prezydenta ws. mszy w Bazylice Grobu Pańskiego

Izrael: Przerabiają schrony na synagogi

CEJROWSKI: Rządzą nami IDIOCI! Węgiel mamy pod nosem, a ONI...

Odszedł prof. Kazimierz Nowaczyk. Żegnają go bliscy i współpracownicy

Prezydent podziękował Polonii w USA: niesiecie Polskę w sercu i w duszach, jesteście naszymi ambasadorami

Wybory na Węgrzech. Kaczyński: wygrana Orbana jest ważna dla Europy

Morawiecki o zakazie telefonów w szkołach: rząd próbuje nadrobić stracony czas

Niemcy znowu bezczelnie pouczają prezydenta Nawrockiego, że "szkodzi" naszym interesom

Rząd obniża podatki, a Orlen podnosi ceny. Kanthak: dałem się nabrać

Koalicja dzieli stołki, a Protasiewicz wbija im szpilę

Najnowsze

Donald Trump

Trump o rozmowach z Iranem: Zgodzili się na wiele. Może być fiasko

siły pokojowe ONZ

Zginął żołnierz sił pokojowych na Bliskim Wschodzie

kardynał Pierbatista Pizaaballa

Zdecydowany głos prezydenta ws. mszy w Bazylice Grobu Pańskiego

atak na Izrael

Izrael: Przerabiają schrony na synagogi

CEJROWSKI: Rządzą nami IDIOCI! Węgiel mamy pod nosem, a ONI...

Władimir Putin

Putin chce igrzysk w Rosji i „ratować ideały olimpizmu”

Isaac Herzog

Prezydent Izraela reaguje na zamknięcie Bazyliki Grobu Pańskiego

dziecko na social mediach

Oto, co robią z dziećmi godziny na social mediach