Ziemkiewicz w TV Republika: Zachód Europy zabiera nam dobrobyt. Czesi zostali użyci przez Niemcy w kwestii Turowa

Elektrownia w Turowie
Fot. Canva

Zachód Europy zabiera nam dobrobyt. Czesi zostali użyci przez Niemcy w kwestii Turowa - mówił w porannym programie „Polska na dzień dobry" Rafał Ziemkiewicz.

Nieszczęśliwe schody w Sejmie

- Niesławny potomek sławnego pisarza - mówił o Sienkiewiczu publicysta. 

Zdaniem Ziemkiewicza, Bartłomiej Sienkiewicz dobrze zaczynał, a teraz jest człowiekiem, który nie potrafi się zachować. Nie chodzi tu tylko o kwestie pijaństwa - mówił publicysta.

- Wielu polityków pije, ale on po prostu nie potrafi się zachować. Po co się ośmieszać - mówił o sytuacji Sienkiewicza w sejmie.

Ziemkiewicz nawiązał również do reakcji Budki, niczym lojalnego kumpla. - Budka wpadł w ton kaznodziejski - dodał. Ziemkiewicz. 

„Małpiarnia" - mówił o Sejmie Ziemkiewicz. Transparenty, latanie, pokrzykiwanie. Zero szacunku dla gremium - dodał.

Uaktywnienie Brejzy

Ziemkiewicz mówił o prawdopodobnym założeniu podsłuchu. - Rodzina Brejzów była przedmiotem postępowania w sprawie nadużyć w Inowrocławiu w Ratuszu Miejskim. Wystarczy sprawdzić rejestry sądowe - poinformował publicysta. 

- Jeśli one były, założono je całkowicie legalnie - dodał Rafał Ziemkiewicz. 

Powołanie komisji od poniedziałku, nie jest zgodne z prawem. Komisja nie ma prawa nikogo przesłuchiwać - mówił w porannym programie Ziemkiewicz. 

Wolność słowa i usunięcie konta Konfederacji z Facebooka, z powodu powtarzających się naruszeń zasad Facebooka dotyczących pandemii 

Mam swoją teorie - mówił Ziemkiewicz.

Pojawienie się omikronu to realizacja prawidłowości dotyczącej każdej epidemii. Na początku zjadliwa, a potem selekcja - tłumaczył Ziemkiewicz.

Publicysta o omikronie - dużo bardziej zaraźliwy mniej burzliwy.

Omikron spowoduje, że COVID stanie się wirusologiczną, pandemiczną grypą. To jest ostatni moment, kiedy miliony dawek można upchać na rynku i zyskać pieniądze - dodał.

- Jestem za szczepieniem, ale jestem przeciwko kłamstwom - podkreślił publicysta.

Co dalej z Turowem? 

Jest to na dobrej drodze - stwierdził publicysta.

Ziemkiewicz podkreślił, że dobrą drogą jest poluzowanie więzów ze strukturami politycznymi UE. - Wbrew temu co myśli większość Polaków, że z Zachodu płynie nasz dobrobyt, a jest odwrotnie - dodał. 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy