To się nazywa fart! Pies przeżył powódź, bo siedział na deskach! [wideo]

portal tvrepublika.pl 11-06-2023, 20:00
Artykuł
Facebook.com/"Animal SOS Odessa"

O psie, który dopłynął z zalanej przez powódź Chersońszczyzny do Odessy na deskach, jest głośno nie tylko w ukraińskich, ale i w światowych mediach. Nic dziwnego, historia jest naprawdę poruszająca... Przypominamy w tym miejscu, że wojsko, służby i wolontariusze na Ukrainie już piąty dzień ratują z powodzi, wywołanej przez wysadzenie zapory na Dnieprze, ludzi i zwierzęta.

Ocalały zwierzak jest już pod opieką publicznej organizacji Animal SOS Odessa. Jak przeżył? Otóż... dryfował po wezbranej wodzie, siedząc na deskach. Zauważyli go mieszkańcy Odessy.

 A to wszystko przez rosyjskich agresorów...

W wyniku wysadzenia zapory Kachowskiej Elektrowni Wodnej na początku tygodnia, zalaniu uległo kilkadziesiąt miejscowości, są ofiary śmiertelne. Trwa operacja ratunkowa i ewakuacja.

Straż graniczna powiadomiła w sobotę, że w wyniku tej katastrofy wezbraną rzeką płyną najróżniejsze sprzęty, a także niebezpieczne przedmioty – miny i amunicja.

Pisaliśmy wcześniej: Rosjanie wysadzili tamę w Nowej Kachowce na Ukrainie. Trwa ewakuacja ludności. Niektóre miasta są już zalane!

„W obwodzie odeskim wojska graniczne odnotowują skutki rosyjskiego ekobójstwa: morze przekształca się w śmietnik i w cmentarz zwierząt. Pływają w nim budynki, meble, sprzęt AGD, samochody. Zaczął się pomór ryb”, powiadomiła Państwowa Służba Graniczna.

W wyniku wysadzenia tamy zatopione zostało zoo w Nowej Kachowce – zginęło tam ok. 300 zwierząt. W ukraińskich mediach i sieciach społecznościowych publikowane są nagrania, na których widać ludzi wyławiających z wody zwierzęta domowe i dzikie.

Źródło: Facebook.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy