Przejdź do treści
Informacja InPost oraz Centrum Ratownictwa stoją za nową akcją społeczną. Już niebawem przy paczkomatach zlokalizowanych w całej Polsce zaczną działać defibrylatory AED, czyli urządzenia ratujące życie
Wydarzenie 17 sierpnia 2025 roku (niedziela) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki będzie przebywał z wizytą w województwie lubelskim. O godz. 13.15 odbędzie się spotkanie Prezydenta Karola Nawrockiego z mieszkańcami Godziszowa Trzeciego
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Zmiana władzy w Kanadzie. Konserwatystę Harpera zastąpi liberał Trudeau

Źródło: flickr/John McCallum/CC BY-ND 2.0

Konserwatywna Partia Kanady z premierem Stephenem Harperem na czele straciła władzę. W wyborach parlamentarnych zwyciężyła Partia Liberalna, której przywódca Justin Trudeau będzie szefem nowego rządu.

Badania exit polls wskazują zdecydowane zwycięstwo kanadyjskiej Partii Liberalnej, która zdobędzie około 190 miejsce w parlamencie i tym samym zapewni jej samodzielne rządy. Dotychczasowy premier Stephen Harper po niemal 10 latach przestanie pełnić ten urząd i wraz ze swoją Partią Konserwatywną przejdą do opozycji.

Trzecia największa partia, lewicowa Nowa Partia Demokratyczna, także poniosła porażkę i choć zajęła trzecie miejsce, to w porównaniu z poprzednimi wyborami straciła niemal 50 miejsc w parlamencie.

Partia Liberalna podczas kampanii wyborczej obiecywała m.in. obniżkę podatków dla klasy średniej i podwyżkę dla najbogatszych, stymulowanie gospodarki poprzez okresowe zwiększenie deficytu budżetowego oraz poprawę stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Przywódcą ugrupowania jest 43-letni Justin Trudeau. Od 2008 roku zasiada on w parlamencie, a wcześniej był nauczycielem. Nowy szef kanadyjskiego rządu to syn Pierre'a Trudeau – znanego polityka, który był premierem Kanady niemal przez 16 lat (1968 do 1984 r.).

Usunięto obraz.

 

źródło: cbc.ca

 

cbc.ca, tvp.info, telewizjarepublika.pl

Wiadomości

rosyjskie czołgi w Gruzji

MSZ Estonii: ...i to jest główna przyczyna wojny

Zełenski krótko o Rosji. Skomplikowali sytuację

Tragedia w Sudanie. Zginęli cywile z obozu w Darfurze

Huragan w 24 h przeszedł z 1 do 5 kategorii. To rekord!

Bieg z sercem – dla rodzin poległych policjantów

Żywioł pustoszy Hiszpanię – Premier przerywa urlop

Mazowieckie: Z wody wyłowiono zwłoki 20-latka, który zaginął w okolicy Jeziora Białego

Francja mierzy się z potężną falą upałów. Temperatury przekraczają 40 stopni Celcjusza

Suski o ataku na prof. Cenckiewicza: To jest element wojny przeciwko wolnej Polsce.

Semeniuk-Patkowska o pomysłach prezydenta Nawrockiego: Bezpieczeństwo nie ma kolorów ani barw politycznych

Pilne: Znamy datę trójstronnego spotkania: Zełeński, Trump, Putin

Grbić zawęził kadrę na mistrzostwa świata. Pozostało 16 zawodników

Suski: Kancelaria słynna z udziału w przejmowaniu mediów publicznych kończy działalność w Polsce

Internauta przypomina kompromitujący wpis obecnego rzecznika szefa MSZ

Szczecin: Zarzuty dla pięciu osób po bójce zakończonej śmiercią

Najnowsze

rosyjskie czołgi w Gruzji

MSZ Estonii: ...i to jest główna przyczyna wojny

Bieg z sercem – dla rodzin poległych policjantów

Żywioł pustoszy Hiszpanię – Premier przerywa urlop

Mazowieckie: Z wody wyłowiono zwłoki 20-latka, który zaginął w okolicy Jeziora Białego

Francja mierzy się z potężną falą upałów. Temperatury przekraczają 40 stopni Celcjusza

Wołodymyr Zełenski

Zełenski krótko o Rosji. Skomplikowali sytuację

żołnierze w Sudanie

Tragedia w Sudanie. Zginęli cywile z obozu w Darfurze

huragan Erin

Huragan w 24 h przeszedł z 1 do 5 kategorii. To rekord!