Czarnek: tylko wspólny kandydat prawicy może wygrać w Krakowie
Tylko wspólny kandydat prawicy jest w stanie wygrać w Krakowie i jest w stanie zaprowadzić tam porządek. Apeluję do Konfederacji. Pokój na prawicy. Jedność dla Krakowa i dla całej Polski - mówił wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS), Przemysław Czarnek.
Wspólny kandydat PiS i Konfederacji? Czarnek zabrał głos
Podczas spotkania z mieszkańcami Gdańska poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek wspomniał o referendum z ubiegłej niedzieli, w wyniku którego odwołany został prezydent Krakowa Aleksander Miszalski (KO). Według byłego wicepremiera, „aby w Krakowie było znakomicie, to wszystkie te absurdalne pomysły i decyzje (...) muszą być natychmiast wyczyszczone”.
Miasto musi być zarządzane tak, jak powinno być zarządzane. Żeby tak było, trzeba wybrać prezydenta. W imieniu Prawa i Sprawiedliwości, jako wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, w uzgodnieniu z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim i panem Piotrem Milowańskim, sekretarzem generalnym naszych struktur, zwracam się do Krzysztofa i do Sławka - do Krzysztofa Bosaka i do Sławka Mentzena - zwracam się do Konfederacji: Krzysiu, Sławku, wybierzmy wspólnego kandydata na prezydenta Krakowa
- zaapelował Czarnek.
Wiceprezes PiS mówił o jedności na prawicy i o tym, że wspólny kandydat powinien wywodzić się „najlepiej spoza struktur partyjnych”. Zaznaczył, że „to jest do uzgodnienia”, ale jego zdaniem „tylko wspólny kandydat prawicy jest w stanie wygrać w Krakowie i zaprowadzić tam porządek”.
Czytaj również: Miszalski zatopi Tuska? Polacy wysyłają jasny sygnał [SONDAŻ]
Źródło: Republika, PAP, X.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X