- I think we will do better than in 2016, - Myślę, że pójdzie nam lepiej niż w 2016 - powiedział do reporterów Trump, podczas konferencji prasowej na lotnisku w Phoenix, tuż przed wylotem z Arizony.
Prezydent zakończył rozmowę z atakującymi go dziennikarzami, odpowiadając jednemu z nich na pytanie słowami - Biden jest kryminalistą, a ty także jesteś kryminalistą, ponieważ tego nie relacjonujesz. Media są kryminalistami, ponieważ nie podają tych informacji. Życzę wam szczęścia, bawcie się dobrze – po czym wsiadł do samolotu.
W takt muzyki zespołu „Beach Boys” Trump zbierał pieniądze na ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej. Z Kalifornii wpłynęło dla
Trumpa 10.7 miliona dolarów, gdy pochodząca ze Złotego Stanu Kamala Harris zebrała tutaj 2.84 miliona dolarów, jak podaje KTLA5.
Jego wizyta w Kalifornii była zaplanowana na 9 października, ale z powodu tego, że Trump zaraził się koronawirusem, spotkanie przełożono.
Prywatne przyjęcie
Bilety na prywatne przyjęcie zorganizowane w rezydencji młodego milionera Palmera Lucky'ego były w cenie od 2 800 dolarów do 150 000 dolarów. Za możliwość zrobienia zdjęcia z prezydentem trzeba było zapłacić za wejście ponad 100 tysięcy dolarów.
Donald Trump był witany przez tłumy sympatyków, którzy skandowali, „cztery lata więcej,” „USA” USA oraz „Trump na prezydenta!”
Na ulicach luksusowej dzielnicy Newport Beach zebrały się tysiące popierających Trumpa Amerykanów.
Szereg wieców
W miniony weekend organizowano szereg wieców dla poparcia polityki Trumpa. Kalifornia do 1992 roku głosowała w większości na Republikanów. Stąd między innymi pochodził Ronald Reagan i tutaj na przedmieściach Los Angeles mieści się jego biblioteka. W Kalifornii w powszechnym głosowaniu przez ostatnich kilka kadencji wygrywają demokraci, jednak największe dotacje dla Trumpa płyną właśnie stąd. Na początku ostatniego etapu kampanii wyborczej Trump przyjechał więc do Złotego Stanu, skąd zawsze wyjeżdża z milionami.
Przyjęcia i bankiety
Na bankiecie, w domu 28-letniego potentata w branży technologii internetowych zagrał zespół „Beach Boys,” znany ze słynnych przebojów jak „California girls." Palmer Luckey rozpoczął swoją karierę w wieku 19 lat, gdy założył firmę Oculus. W 2014 roku sprzedał ją Facebookowi, za 3 miliardy dolarów. Luckey przeznaczył już 1.7 miliona dolarów na kampanię Trumpa. Jedejego startupów promuje plan budowania granicy z Meksykiem. Firma technologiczna pracuje nad stworzeniem wirtualnej granicy z USA.
Dwa tygodnie do wyborów
Do wyborów w USA zostały dwa tygodnie, we wielu stanach właśnie minął termin rejestracji do głosowania. Nadal można się rejestrować na internecie, jednak ci, którzy nie uczynili tego do 19 października, nie otrzymają kart do głosowania pocztą. W Kalifornii takie osoby będą mogły głosować tylko osobiście.