Poroszenko zakazał współpracy z Rosją w sferze wojskowej
– Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zabronił współpracy z Rosją w sferze wojskowej – oświadczył pierwszy wicepremier Witalij Jarema, po zakończeniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.
– Od dzisiaj wstrzymujemy wszelką współpracę w dziedzinie wojskowej z Federacją Rosyjską – powiedział Jarema, występując w jednym z programów telewizyjnych.
Wcześniej na Ukrainie obowiązywał dekret wydany jeszcze przez p.o. prezydenta Ołeksandra Turczynowa, na mocy którego zabronione było dostarczanie Rosji broni i sprzętu wojskowego poza wyrobami o podwójnym zastosowaniu, takimi jak silniki do helikopterów, wykorzystywane zarówno dla potrzeb armii, jak i lotnictwa cywilnego.
Między Kijowem a Moskwą trwa konflikt związany z działalnością prorosyjskich separatystów we wschodnich obwodach Ukrainy. Obie strony spierają się także o ceny gazu dla odbiorców ukraińskich; w poniedziałek Gazprom ogłosił, że w związku z brakiem porozumienia w tej sprawie całkowicie wstrzymuje dostawy gazu dla Ukrainy.
Najnowsze
Nie żyje wielki aktor. Edward Linde-Lubaszenko miał 86 lat. W grudniu zakończył karierę
Zawalił się budynek w Trypolisie. Są ofiary
Mosiński: przestępcy trafiają na wolność, bo rząd Tuska walczy z sędziami!?