Opublikowano propozycje nowych emotek. Niektóre wprawiają w osłupienie
Konsorcjum Unicode udostępniło wstępną listę nowych emoji, czyli popularnych buziek, serduszek etc. Lista zawiera więcej opcji neutralnych płciowo, a nawet mężczyzn… w ciąży.
Oprócz tego wśród propozycji są emotki osoby przygryzającej wargę, kilka topniejących twarzy, ręce, które tworzą kształt serca i kogoś, kto ledwo może patrzeć.
Jednak to emoji mężczyzny w ciąży i uścisk dłoni o różnych odcieniach skóry to jedne z najbardziej kontrowersyjnych emoji, które pojawią się w nadchodzącym roku.
Projekt listy najnowszych emoji, opublikowany przez Unicode Consortium, która jest firmą non-profit, promuje standard Unicode, ma na celu pokazanie większej różnorodności płci.
Pary osób tej samej płci i neutralne płciowo emoji były wśród wielu integracyjnych znaków dodanych do globalnej biblioteki w 2019 roku, ale firma spotkała się z krytyką po tym, jak flaga i symbol transgenderowy zostały pominięte.
Dodanie mężczyzny w ciąży to kolejna próba zwiększenia różnorodności emoji.
Freddy McConnell, jeden z niewielu transpłciowych mężczyzn w Wielkiej Brytanii, który urodził dziecko, uważa, że:
-dezinformacja ze strony profesji medycznej na temat zdolności mężczyzn trans do rodzenia dzieci równała się „de facto sterylizacji”.
???? For #WorldEmojiDay which draft emoji candidate are you most looking forward to? ????️ Vote now: https://t.co/r13ggFy0gq pic.twitter.com/BaUtTyZgux
— Emojipedia ???? (@Emojipedia) July 15, 2021
Jakie są inne nowości wśród emoji?
Po ponad roku wzmożonej świadomości i globalnych protestów wokół walki o równość rasową, wywołanych zabójstwem George'a Floyda, Konsorcjum Unicode pozwoli również użytkownikom na wyświetlanie uścisków dłoni o różnym kolorze skóry.
Inne nowe emotki to: emoji salutujące, powstrzymujące łzy i wyglądające spomiędzy palców.
Zdecydowana większość dostępnych emoji będzie mogła być również przedstawiona jako mężczyzna, kobieta lub płeć neutralna-na przykład teraz obok emoji księcia i księżniczki dostępna jest emoji osoby z koroną.
Standard Unicode określa kod, który odnosi się do poszczególnych emoji, pozwalając firmom takim jak Apple i Google na projektowanie własnych emoji na podstawie opisów. Zazwyczaj wprowadzają oni swoje własne pomysły na nowe emoji poprzez aktualizacje oprogramowania smartfonów.
Konsorcjum Unicode zaprezentowało nowe emoji z okazji Światowego Dnia Emoj, który przypada w sobotę.