Przejdź do treści
21:40 Prognoza wyników II tury wyborów według OGB: Trzaskowski 47,2 proc., Nawrocki 38 proc., niezdecydowani 14,8 proc.
21:03 Wyniki exit poll: Trzaskowski 31,6, Nawrocki 29,8, Mentzen 14 proc. Pozostali: Zandberg 6, Braun 5,4, Hołownia 4,7, Biejat 4,4, Stanowski 1,3, Senyszyn 1,3, Jakubiak 0,7, Bartoszewicz 0,5, Maciak 0,2, Woch 0,1 proc.
20:44 Wybory: Od początku ciszy wyborczej w całym kraju odnotowano 255 przypadków jej naruszenia - przekazała w niedzielę wieczorem Komenda Główna Policji
20:13 Według sondażowych wyników exit poll Nicusor Dan wygrał wybory prezydenckie Rumunii! Miał zdobyć blisko 54 proc. głosów. George Simion według exit poll osiągnął 46 proc. Drugi exit poll daje wynik 50:50 proc.
W REPUBLICE W niedzielę o godz. 19:50 zapraszamy na wieczór wyborczy do Telewizji Republika. A w nim m.in.: rozmowy, analizy, dyskusje, a po godz. 21.00 wyniki sondażu exit poll
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z red. nacz. ”GP”, ”GPC”, prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, oraz Pawłem Piekarczykiem. 21 maja (środa), g. 17, Biblioteka Publiczna Plac Zamkowy 7, Środa Wielkopolska
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Kolejny szczyt Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji planowany na środę

Źródło: FLICKR.COM/ Guillaume Speurt/CC BY-NC-ND 2.0

W najbliższą środę planowane jest kolejne spotkanie na szczycie przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji w Mińsku - poinformował rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.

Czterej przywódcy - Angela Merkel, Francois Hollande, Petro Poroszenko i Władimir Putin przeprowadzili przed południem w niedzielę "obszerną telekonferencję" - poinformował rzecznik. Uczestnicy rozmowy pracują nad pakietem posunięć w ramach zabiegów o kompleksowe rozwiązanie konfliktu we wschodniej Ukrainie.

Prace mają być kontynuowane w poniedziałek w Berlinie. Celem tych działań jest zorganizowanie w przyszłą środę w Mińsku spotkania na szczycie w formule normandzkiej. Grupa kontaktowa składająca się z przedstawicieli OBWE, Rosji i Ukrainy oraz separatystów zbierze się do środy w Mińsku.

Putin potwierdza spotkanie w Mińsku

Prezydent Putin potwierdził, że w toku niedzielnej telekonferencji porozumiał się z przywódcami Francji, Niemiec i Ukrainy, iż spotkają się w środę w Mińsku, by przedyskutować plan uregulowania konfliktu w Donbasie.

Wszelako Putin uzależnił to od uzgodnienia kilku aspektów, które - jak to ujął - ostatnio były intensywnie omawiane.

- Chciałbym poinformować, że właśnie zakończyłem rozmowę z kolegami z Kijowa, Berlina i Paryża w tzw. formacie normandzkim. Ustaliliśmy, że postaramy się zorganizować spotkanie w tym samym formacie z udziałem szefów państw i rządów w Mińsku. Będziemy orientować się na środę, jeśli do tego czasu uda się uzgodnić kilka aspektów, które ostatnio były przez nas intensywnie omawiane - oznajmił prezydent Rosji.

Putin uczynił to w Soczi po spotkaniu z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką. - Prosiłbym was o pomoc w przeprowadzeniu tego spotkania. Tak jak robiliście to dotychczas, uprzejmie umożliwiając odbycie w Mińsku spotkań na szczeblu eksperckim - powiedział prezydent Rosji, zwracając się do Łukaszenki. Ten ze swej strony zadeklarował, że Mińsk zorganizuje spotkanie "w imię osiągnięcia spokoju we wspólnym domu".

Tymczasem przebywający na kończącej się w niedzielę 51. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział, że oczekuje, iż przywódcy Rosji, Niemiec, Ukrainy i Francji podejmą podczas spotkania w Mińsku "ważne decyzje" - pisze agencja Reutera.

Administracja Poroszenki potwierdza: Rozmowy pokojowe 11 lutego

Administracja prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki potwierdziła, że spotkanie przywódców krajów tzw. formatu normandzkiego w sprawie uregulowania konfliktu na Ukrainie odbędzie się w najbliższą środę w stolicy Białorusi, Mińsku.

"Petro Poroszenko, Francois Hollande, Angela Merkel i Władimir Putin ustalili, że spotkają się w ramach formatu normandzkiego w środę 11 lutego w Mińsku" – poinformowały służby prasowe Poroszenki po konsultacjach telefonicznych czworga przywódców.

Według komunikatu administracji Poroszenki mińskie rozmowy będą poprzedzone spotkaniem wysokiej rangi przedstawicieli MSZ Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji, do którego dojdzie w poniedziałek.

Przywódcy „także oczekują, że ich wysiłki podczas spotkania w Mińsku doprowadzą do niezwłocznego i bezwarunkowego wstrzymania ognia przez obie strony” konfliktu – czytamy w komunikacie wydanym w Kijowie. Tzw. format normandzki to rozmowy o rozwiązaniu kryzysu na wschodniej Ukrainie prowadzone przez liderów Ukrainy, Niemiec, Francji oraz Rosji.

Czytaj więcej

Kerry: nie ma militarnego rozwiązania konfliktu na Ukrainie

Poroszenko: Ukraina gotowa do bezwarunkowego rozejmu na wschodzie

PAP

Wiadomości

Pod murami Watykanu: z tej siłowni korzystał obecny papież Leon XIV

Prezydent RP o zmarłym Bogusławie Nizieńskim: pozostanie symbolem niezłomnej postawy

Poznaliśmy WYNIKI SONDAŻOWE I TURY

Wybory prezydenckie w Rumunii

Kanada: szereg nieprawidłowości w komisjach. Czy konsulowie nie znają przepisów?

Policja: Od początku ciszy wyborczej odnotowano 202 przypadki jej naruszenia

Wybory w Rumunii. Kto został prezydentem?

Co można powiedzieć w ciszę wyborczą?

OGLĄDAJ NA ŻYWO: Rozpoczął się wieczór wyborczy w Telewizji Republika

Frekwencja w Rumunii wyższa od frekwencji w Polsce

Ukraiński wywiad: Rosja planuje wystrzelenie rakiety międzykontynentalnej

Raport: niemiecki przemysł tonie. Polska partnerem, nie petentem

Nasza Czytelniczka informuje o agitacji w lokalu wyborczym we Wrocławiu

PKW: Frekwencja na godz. 17:00 wyniosła 50,69 proc. Zmiana lidera

Kwestia pokoju na Ukrainie

Najnowsze

Pod murami Watykanu: z tej siłowni korzystał obecny papież Leon XIV

Kanada: szereg nieprawidłowości w komisjach. Czy konsulowie nie znają przepisów?

Policja: Od początku ciszy wyborczej odnotowano 202 przypadki jej naruszenia

Wybory w Rumunii. Kto został prezydentem?

Co można powiedzieć w ciszę wyborczą?

Prezydent RP o zmarłym Bogusławie Nizieńskim: pozostanie symbolem niezłomnej postawy

Poznaliśmy WYNIKI SONDAŻOWE I TURY

Wybory prezydenckie w Rumunii