Jaj Faberge największą atrakcją wystawy w St. Petersburgu

Z okazji świąt Wielkanocnych Muzeum Faberge w St. Petersburgu prezentuje ozdobne pisanki wykonane dla carskiej rodziny
Święta wielkanocne są najważniejszym czasem w kalendarzu rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. To czas wyczekiwany przez Rosjan. Z tej okazji Muzeum Faberge w St. Petersburgu prezentuje ozdobne pisanki wykonane dla carskiej rodziny .
Muzeum Faberge, które powstało w 2013 roku, odnotowało powrót 4000 prac dekoracyjnych i dzieł sztuki. Największą atrakcją okazuje się dziewięć słynnych jajek Faberge, które pochodzą z kolekcji rosyjskiego biznesmena-miliardera Viktora Vekselberga, który kupił je od amerykańskiego magnata prasowego Malcolma Forbesa w 2004 roku.
Kolekcja jest drugą co do wielkości w Rosji, z Kremlowską Zbrojownią w Moskwie mieszczącą dziesięć jaj Faberge. Nie jest prawdopodobne, aby cała kolekcja została ponownie złożona.
obecnie Rosja ma nowego producenta jaj dekoracynych w Andrey Ananov. Od 1989 r. Wzrósł do rangi dzięki wysiłkom na rzecz odtworzenia bogactwa i szczegółów, dla których znane są jajka Faberge. Jaja Faberge stały się symbolem bogactwa. Zostały zamówione u jubilera w 1885 roku przez cara Aleksandra III w Rosji, jako prezent dla żony Marii. Car Aleksander poprosił Faberge'a o zrobienie jednego jajka rocznie, aż jego syn, następny car Mikołaj II, kazał mu zrobić dwa rocznie - jeden dla żony i jeden dla matki.
Tradycja skończyła się w 1917 r, Kiedy Mikołaj został zmuszony do abdykacji. On i jego rodzina zostali straceni przez bolszewików.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze

Zmarł 19-letni kolarz po upadku w trakcie wyścigu Giro della Valle d'Aosta

Burza w sieci: Ruchniewicz musi być natychmiast zdymisjonowany ze stanowiska szefa Instytutu Pileckiego

SPRAWDŹ TO!
Koalicja PiS i Konfederacji? Bosak zabrał głos w Radio Republika. WIDEO
