Przejdź do treści
20:05 Przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka bije na alarm - jej zdaniem Waldemar Żurek, nowy minister sprawiedliwości, może planować siłowe przejęcie siedziby KRS
18:45 USA: Hulk Hogan nie żyje - legendarny wrestler i symbol amerykańskiej popkultury zmarł w wieku 71 lat
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Garwolinie i Poseł Grzegorz Woźniak zapraszają do złożenia podpisów pod wnioskiem o referendum ws nielegalnej migracji, 26 lipca w godz. 8.30-11.00 na "rynku" w Garwolinie ul.Targowa
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Głównym problemem UE nie jest Rosja i Putin tylko... zakrętki na butelkach. Wydaje się na nie sześć razy tyle, co na wspólne systemy obronne

Źródło: domena publiczna

Starsi z naszych Widzów i Czytelników pamiętają jak w czasach komuny centralne władze partyjne debatowały "w palącym temacie" braku sznurka do snopowiązałek. Absurdy gospodarki komunistycznej zostały powtórzone w "nowoczesnej i demokratycznej" jednoczącej się Europie. Tyle, że sznurek został zastąpiony przez... zakrętkę. Tak to właśnie zakrętka, a nie np. rosnące zagrożenie agresją rosyjską zajmuje obecnie "umysły" eurokratów. Temat jest tak poważny, że by rozwiązać problem grożących nam wszystkim nieprawidłowych zakrętek wydaje się nań z budżetu UE sześć razy więcej niż na strategie wspólnych systemów obronnych. Jeśli Putin ma tak "inteligentnych przeciwników" - nie potrzebuje już przyjaciół.

Myślę, że każdy z nas temat zakrętek przerobił już przynajmniej kilka razy organoleptycznie, usiłując, najczęściej bezskutecznie, oderwać zakrętkę od otwieranej butelki. To, co uznaliśmy za brakoróbstwo było jednak przemyślanym działaniem unijnych biurokratów. Za ich kolejny denerwujący i kuriozalny pomysł (choć w świetle innych kuriozów wyprodukowanych w biurach UE wcale nie największy) przyjdzie (już przyszło) sporo nam wszystkim zapłacić.

Zacznijmy jednak od początku. Jak podał portal interplasinsights.com, UE wprowadziła niedawno dyrektywę w sprawie morskich odpadów z tworzyw sztucznych, a zakrętki i zamknięcia na uwięzi odgrywają ważną rolę. "Od maja 2024 r. unijni producenci, sprzedawcy detaliczni i producenci, a także importerzy do krajów UE są zobowiązani do wdrożenia zamknięć na uwięzi na wszystkich pojemnikach na napoje o pojemności do trzech litrów", czytamy na portalu.

Temat nadany przez "polityków" spędza obecnie sen z powiek technologom i producentom opakowań, głównie z branży odlewniczej.

Dyrektor zarządzający firmy Sumitomo (SHI) Demag w Wielkiej Brytanii, Nigel Flowers, omawia wyzwania i ważne kwestie, które mogą być wstępnie zaplanowane przez odlewników. Flowers zauważa, że "teoretycznie można produkować nakrętki na uwięzi za pomocą istniejącej wtryskarki do opakowań, tak jak w przypadku każdego innego zamknięcia lub pojemnika. Czasy cykli są oczywiście niezwykle krytyczne, a większość producentów zamknięć specjalizujących się w tym sektorze produkuje dziesiątki milionów nakrętek rocznie. Aby odnieść sukces, frezarki zamykające będą musiały zbadać każde potencjalne zastosowanie pierścienia i nasadki na uwięzi - wciśnięcie, zacisk boczny, klapkę, nakrętkę gazowaną - aby upewnić się, że dobór materiałów, maszyny i oprzyrządowania zapewnia optymalne połączenie szybkości, jakości i powtarzalności obróbki".

Tak to z pewnością główny problem Europy. Tymi zakrętkami zamkniemy usta niedowiarkom, a nie jest to nasze ostatnie słowo. Gospodarki USA, Chin, Rosji, Indii, Brazylii... czekają z nadzieją na kolejne kuriozalne wieści ze starego kontynentu.

A to przecież nie wszystko, gdyż w grę wchodzą ogromne pieniądze, które zostaną (zostały już) przeznaczone na wdrażanie postępowych zmian w temacie zakrętek. Cytowany już portal interplasinsights.com informuje, że: "Kilka lat temu firma PwC przeprowadziła badanie wpływu, w którym oszacowano, że koszt wymiany waluty może wynieść nawet 8,7 mld euro. Będzie to oczywiście w dużej mierze zależało od tego, jak daleko należy zmienić wykończenia szyjek na pojemnikach na napoje. Te prognozowane koszty obejmują koszty inwestycji kapitałowych, a także znaczne straty produktywności i przestoje w istniejących operacjach podczas rekonfiguracji linii".

No cóż, stać nas na to!

Nowym paranoicznym pomysłem UE zajął się Tomasz Wróblewski, Prezes Warsaw Enterprise Institute. "Według PwC koszt wprowadzenia zakrętek na uwięzi i dostosowania linii produkcyjnych to 8,7 mld euro. Do tego branża już dziś musi płacić rocznie 3 mld opłaty odpowiedzialnościowej. A wiecie ile UE postanowiła przeznaczyć na strategie wspólnych systemów obronnych wobec narastajacego zagrożenia? 1,5 mld euro", czytamy na profilu społecznościowym znanego publicysty.

Na koniec zacytujmy klasyka, Stefana Kisielewskiego "Kisiela", który najkrócej definiując socjalizm napisał tak: "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko przezwycięża się problemy nie istniejące w innych systemach społecznych".

Jak się okazuje, mistrz felietonu nie do końca miał rację. Chyba że, jak utrzymują niektórzy, to co obecnie budowane jest w Europie to komuna 2.0.

interplasinsights.com, Twitter, Portal TV Republika, wch

Wiadomości

historycznie niski poziom nielegalnych przekroczeń granicy USA

Historyczny spadek nielegalnej imigracji w USA!

Bruksela: 7,4 mln euro na media "zgodne z oficjalną narracją"

Cypr: Nigdy wcześniej nie oglądaliśmy czegoś podobnego

Donald Trump żegna Hulka Hogana: był MAGA do samego końca

Przełomowa decyzja Paryża. Izrael: to kapitulacja przed terroryzmem

Starlink działa! Awaria została usunięta

Koniec nadziei na zawieszenie broni? USA przerywają negocjacje

Gigant miał zainwestować 4,6 mld dolarów pod Wrocławiem. Rezygnuje

Przełomowe odkrycie w sprawie Urana

Spokojnie, to tylko awaria. Musk wydał komunikat ws. Starlinka

Raków Częstochowa pewnie pokonał 3:0 wicemistrza Słowacji

Sharon Osbourne zabrała głos po śmierci Ozzy’ego. Odpowiedziała na hołd znanego muzyka

Zbigniew Ziobro ostro o nowym ministrze: To sędzia, który łamał konstytucję!

Wieczorni goście Republiki o rekonstrukcji, panice Tuska i nowym układzie władzy

Starlink nie działa na całym świecie! Użytkownicy alarmują

Najnowsze

historycznie niski poziom nielegalnych przekroczeń granicy USA

Historyczny spadek nielegalnej imigracji w USA!

Macron zapowiada, że Francja uzna Palestynę

Przełomowa decyzja Paryża. Izrael: to kapitulacja przed terroryzmem

Starlink działa

Starlink działa! Awaria została usunięta

wysłannik Donalda Trump ogłosił, że USA wycofują się z negocjacji

Koniec nadziei na zawieszenie broni? USA przerywają negocjacje

Intel rezygnuje z inwestycji w Polsce

Gigant miał zainwestować 4,6 mld dolarów pod Wrocławiem. Rezygnuje

KE ogłosiła nową pulę środków. Do kogo trafią pieniądze?

Bruksela: 7,4 mln euro na media "zgodne z oficjalną narracją"

pożary na Cyprze

Cypr: Nigdy wcześniej nie oglądaliśmy czegoś podobnego

Donald Trump oddał hołd Hulkowi Hoganowi

Donald Trump żegna Hulka Hogana: był MAGA do samego końca