Word Tour: Marta Lach trzecia w wyścigu w Chinach
gettyimages.com

Marta Lach z grupy Ceratizit-WNT zajęła trzecie miejsce w w wyścigu kolarskim Tour of Guangxi. Zwyciężyła jej koleżanka klubowa Hiszpanka Sandra Alonso. Wśród mężczyzn pięcioetapową rywalizację wygrał Belg Lennert van Eetvelt (Lotto Dstny).

Wyścig kobiet rozegrano na trasie wokół miasta Nanning (134 km). Marta Lach najszybciej finiszowała z peletonu, ze stratą 2.47 do Sandry Alonso (obie z grupy Ceratizit-WNT) i Włoszki Giady Borghesi (Human Powered Health).

Nie dojechała do mety ubiegłoroczna triumfatorka Daria Pikulik (Human Powered Health), srebrna medalistka olimpijska z Paryża w kolarstwie torowym. W tym tygodniu Lach wygrała dwa etapy i zwyciężyła w klasyfikacji generalnej innego wyścigu w Chinach - Tour of Chongming Island, zaliczanego, podobnie jak Tour of Guangxi, do cyklu World Tour

Mężczyźni w Tour of Guangxi ścigali się już od środy. Ostatni etap wygrał w niedzielę w Nanning najszybszy z peletonu Słoweniec Matevz Govekar (Bahrain-Victorious).

Wyścig rozstrzygnął się na sobotnim, górskim odcinku, wygranym przez Lennerta van Eetvelta. Belg w klasyfikacji generalnej wyprzedził o pięć sekund Brytyjczyka Oscara Onleya (DSM-firmenich) oraz o 15 sekund Francuza Alexa Baudina (Decathlon AG2R La Mondiale Team).

Filip Maciejuk (Red Bull Bora-hansgrohe) zajął 60. miejsce ze stratą 8.47, a Łukasz Wiśniowski (Bahrain-Victorious) był 101., tracąc do zwycięzcy ponad 40 minut.

Tour of Guangxi był ostatnim tegorocznym wyścigiem World Tour kobiet i mężczyzn.