Ważne zwycięstwa Legii i Jagiellonii
kanalsportowy.pl

Piłkarze „Legii” i „Jagiellonii” od zwycięstw rozpoczęli udział w fazie ligowej zreformowanej Ligi Konferencji, choć rywalami były kluby losowane z pierwszego koszyka. Warszawski zespół pokonał u siebie „Betis” Sewilla 1:0, a drużyna z Białegostoku wygrała w Danii z FC Kopenhaga 2:1.

Bramkę dla Legii na wagę zwycięstwa nad Betisem, jednym z faworytów całej edycji Ligi Konferencji, zdobył głową Francuz Steve Kapuadi w 23. minucie.

Jagiellonia miała nieco więcej kłopotów. Przegrywała w Kopenhadze już od 12. minuty po golu głową greckiego obrońcy Pantelisa Hatzidiakosa. Gospodarze stwarzali kolejne okazje, ale w 51. minucie mistrzowie Polski wyrównali dzięki sprytnemu, technicznemu uderzeniu angolskiego napastnika Afimico Pululu. I kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w 90+8. minucie po kontrataku bramkę dla Jagiellonii zdobył Macedończyk Darko Churlinov

Dwa z 18 meczów rozegrano już w środę. W jednym z nich trafienie zaliczył Krzysztof Piątek, ale jego Istanbul Basaksehir przegrał u siebie z Rapidem Wiedeń 1:2. W czwartek Albert Posiadała wystąpił w bramce Molde, a norweski zespół wygrał w roli gospodarza z Larne FC z Irlandii Północnej 3:0. Omonia Nikozja, z Mariuszem Stępińskim grającym do 67. minuty, pokonała u siebie Vikingur Reykjavik 4:0.

W meczu Borac Banja Luka - Panathinaikos Ateny, zakończonym remisem 1:1, bramkarzem gości był Bartłomiej Drągowski. Natomiast w spotkaniu FC Lugano - HJK Helsinki (3:0) od 66. minuty w zwycięskiej ekipie ze Szwajcarii wystąpił Kacper Przybyłko

Od tego sezonu nie ma już fazy grupowej, którą zastąpiła faza ligowa. Każdy z 36. klubów rozegra po sześć spotkań - trzy u siebie i trzy na wyjeździe. Wszystkie drużyny zostaną sklasyfikowane w jednej, wspólnej tabeli. Zespoły z miejsc 1-8 zakwalifikują się bezpośrednio do 1/8 finału, a te z lokat 9-24 o awans do tej rundy powalczą w barażach. Pozostałe odpadną z rywalizacji.

Wyniki 1. kolejki piłkarskiej Ligi Konferencji:

2 października, środa: Istanbul Basaksehir - Rapid Wiedeń 1:2 (1:1); Vitoria Guimaraes - NK Celje 3:1 (2:0).

3 października, czwartek: Legia Warszawa - Betis Sewilla 1:0 (1:0); FC Kopenhaga - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:0); Molde FK - Larne FC 3:0 (0:0); Heidenheim - Olimpija Lublana 2:1 (1:0); Omonia Nikozja - Vikingur Reykjavik 4:0 (0:0); FK Astana - Backa Topola 1:0 (1:0); Cercle Brugge - St. Gallen 6:2 (3:0); Dynamo Mińsk - Hearts of Midlothian 1:2 (1:1); FC Noah - Mlada Boleslav 2:0 (0:0); Chelsea Londyn - KAA Gent 4:2 (1:0); Fiorentina - The New Saints 2:0 (0:0); LASK Linz - Djurgarden 2:2 (1:0); Shamrock Rovers - APOEL Nikozja 1:1 (0:0); FC Lugano - HJK Helsinki 3:0 (1:0); Petrocub Hincesti - Pafos FC 1:4 (1:2); Borac Banja Luka - Panathinaikos Ateny 1:1 (0:1).

źródło: PAP

Polska 4 października – co wydarzyło się tego dnia

Import samochodów używanych rośnie. Najwięcej aut z Niemiec

Czy w USA dojdzie do sfałszowania wyborów? Republikanie ostrzegają: na listach znajdują się obywatele innych państw!

Szósta kolejka ekstraklasy szczypiornistów wyrównana

Na co idą nasze podatki? Na cudowne małżeństwo z PO

Wspierali Tuska na wiecu, spotkała ich nagroda - w postaci lukratywnych fuch

Palikot i Wojewódzki. Byli jak papużki nierozłączki

W kasie NFZ brakuje 15 mld złotych! Szpitale nie mają za co leczyć!

Fala powodziowa na Odrze. W Gryfinie woda otarła się o stan alarmowy, teraz opada

Gosek: dlaczego państwo polskie ponosi koszty za posłów PO?

Pilne! Wielka afera w Inspekcji Transportu Drogowego!

Janusz P. miał oszukać ok. 5 tys. osób. Na liście ofiar kolegi Tuska ma być m. in. znana olimpijka

Iga Świątek zakończyła współpracę z dotychczasowym trenerem

Tusk chce się pozbyć z rządu osób najbardziej skompromitowanych. Na pierwszym miejscu ma być: Henning-Kloska