Świetne wieści dla Polek przed startem Wimbledonu
Organizatorzy Wimbledonu opublikowali listę rozstawionych zawodniczek tegorocznej edycji turnieju. Broniąca tytułu Iga Świątek zagra z numerem trzecim, a Maja Chwalińska, która otrzymała dziką kartę do głównej drabinki, została rozstawiona z numerem 20.
Organizatorzy Wimbledonu ogłosili listę rozstawionych zawodniczek przed startem tegorocznej edycji turnieju. W gronie najwyżej notowanych tenisistek znalazły się dwie Polki - Iga Świątek oraz Maja Chwalińska.
Świątek przystąpi do rywalizacji jako obrończyni tytułu i trzecia rakieta świata. Wyżej rozstawione zostały jedynie liderka rankingu WTA Aryna Sabalenka oraz reprezentująca Kazachstan Elena Rybakina.
Czytaj także: Przed Świątek kluczowe tygodnie. Stawką miejsce w światowej czołówce
Szczególne powody do zadowolenia ma również Maja Chwalińska. Finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa otrzymała wcześniej dziką kartę do głównej drabinki, a dzięki wycofaniu się kontuzjowanej Victorii Mboko została rozstawiona z numerem 20. Jeszcze przed paryskim Wielkim Szlemem Polka zajmowała miejsce poza czołową setką rankingu WTA. W głównym turnieju singlowym kobiet wystąpią także Magda Linette i Magdalena Fręch.
W rywalizacji mężczyzn zobaczymy natomiast Kamila Majchrzaka oraz Huberta Hurkacza. Wśród mężczyzn najwyżej rozstawionym zawodnikiem będzie lider światowego rankingu ATP i obrońca tytułu Jannik Sinner.
Przypomnijmy, że tegoroczny Wimbledon rozpocznie się 29 czerwca. Turniej w Londynie będzie również wyjątkowy pod kątem zarobków, bowiem organizatorzy na pulę nagród przeznaczyli rekordowe 64,2 mln funtów (czytaj więcej tutaj).
Źródło: Republika, x.com, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X