Polki też startują na Mistrzostwach Świata w kolarstwie
naszosie.pl

Dzisiaj Katarzyna Niewiadoma pojedzie w wyścigu ze startu wspólnego elity w kolarskich mistrzostwach świata w Zurychu. Będzie to jej pierwszy występ od blisko sześciu tygodni, gdy zwyciężyła w Tour de France.

W sobotnim wyścigu wystartuje 193 zawodniczek z 67. reprezentacji narodowych. Katarzyna Niewiadoma, która w niedzielę będzie obchodzić 30. urodziny, jest zaliczana do faworytek, obok broniącej tytułu Belgijki Lotte Kopecky, Holenderek Demi Vollering i Marianne Vos, Włoszki Elisy Longo Borghini, mistrzyni olimpijskiej z Paryża Amerykanki Kristen Faulkner czy Australijki Grace Brown, która w Zurychu zdobyła już dwa złote medale - w jeździe indywidualnej na czas oraz w sztafecie mieszanej.

Liderkę polskiej reprezentacji będą wspierać: Agnieszka Skalniak-Sójka, Dominika Włodarczyk, Karolina Perekitko, Marta Jaskulska, Marta Lach i Malwina Mul

Niewiadoma będzie się ścigać w wyścigu elity o mistrzostwo świata po raz jedenasty. Pięć razy kończyła go w pierwszej dziesiątce, a w 2021 roku w belgijskim Leuven wywalczyła jedyny medal - brązowy. Przed rokiem w Glasgow nie wystartowała z powodu choroby.

Rywalizacja odbędzie się na liczącej 154 km pagórkowatej trasie, z łącznym przewyższeniem 2500 m. Zawodniczki wystartują o godz. 12.47 z miejscowości Uster, a do mety w Zurychu powinny dojechać po godz. 17.