Przejdź do treści
Niespodzianka w Pucharze Ligi Angielskiej. Debiut Bielika
facebook.com/Arsenal

Na Hillsborough Stadium Sheffield Wednesday zwyciężyło z Arsenalem Londym 3:0. Kanonierzy przed tygodniem wygrali w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. Natomiast w Premier League zrównali się punktami z liderem Manchesterem City . Nic nie zapowiadało, że Arsenal odpadanie w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej z dziewiątym klubem zaplecza Premier League. W barwach Kanonierów zadebiutował Krystian Bielik.

Arsenal Londyn rozpoczął mecz w mocno rezerwowym składzie. Decyzja o jedenastce wyjściowej Arsena Wengera nie usprawiedliwia fatalnego rezultatu. Gospodarze byli bardziej zdeterminowani, a ,,Kanonierzy” myśleli chyba ,że zwycięstwo im się należy już na starcie. W 27 minucie gry piłkarze Sheffield wyszli na prowadzenie. Pudil znakomicie wycofał piłkę ze ,,skrzydła”, na którą nabiegał Wallace. Pomocnik gospodarzy precyzyjnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza ,,Kanonierów”. Trzynaście minut później było już 2:0. Bannan krótkim podaniem z rzutu rożnego znalazł strzelca pierwszej bramki, Wallace idealnie dośrodkował na głowę Lucasa Joao. Portuglaski snajper ładnym uderzeniem ,,główką” trafia do bramki gości. W 51 minucie ,,Sowy” znów świetnie wykonały stały fragment gry. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki w ,,piątkę” bramkarza, Hutchinson strzelił trzeciego gola dzięki ofiarnemu zaatakowaniu futbolówki. Krystian Bielik zaliczył swój debiut w pierwszej drużynie Arsenalu. Wszedł na boisku w 60 minucie, ale jego występ był raczej bezbarwny. Niczego nowego na boisko nie wniósł, jednak nie zapominajmy, że był to jego pierwszy oficjalny mecz pod wodzą Arsena Wengera.

Sheffield Wednesday 3:0 Arsenal Londyn (Wallace 27', Lucas Joao 40', Hutchinson 51')

capitalonecup.co.uk

Wiadomości

Cofki na dopływach Odry. Co ma na to wpływ?

Fala na Odrze uległa spłaszczeniu. Czy to dobrze?

Hezbollah potwierdził śmierć swego głównego dowódcy

Selfie z niedźwiedziem - "atrakcja turystyczna" groźna dla ludzi i zwierząt

Woda we Wrocławiu powoli zaczyna opadać. Szczyt w Brzegu Dolnym

Chcą ograniczyć opiekę medyczną dla migrantów

WOT chcieli rozwiązać, za kasę dla strażaków aresztować. Połkną własne języki?

Uściński: kryzys pokazał jedno - rząd sobie nie radzi

Uwaga na oszustów! Próbują wyłudzić pieniądze od powodzian

Dlaczego państwo faworyzuje WOŚP, a nie pomaga wprost?

Dzisiaj informacje TV Republika

Najtrudniejsza sytuacja w okolicy Głogowa, we Wrocławiu spadki na wszystkich rzekach

Tylko u nas! Mulawa oskarża rząd o wykorzystanie PR-owe żołnierzy WOT

Bochenek: ludzie muszą odczuć realne wsparcie od państwa, a nie tylko puste obietnice

Minister Domański o finanse dbać potrafi!