Przejdź do treści
22:07 Pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił we wtorek wieczorem w powiecie bielskim starosta Andrzej Płonka. To efekt opadów deszczu i niekorzystnych prognoz synoptyków na najbliższe godziny
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

MŚ w curlingu: Polacy wyeliminowani przez mistrzów

Źródło: m.teleman.pl

Szwedzi, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali Polaków, zostali w szkockim Aberdeen mistrzami świata w rywalizacji drużyn mieszanych w curlingu. W finale reprezentacja „Trzech Koron” pokonała Japonię 5:4. W meczu o brązowy medal Szwajcaria wygrała z Hiszpanią 4:2.

To drugi z rzędu triumf Szwedów, którzy w tym roku wystąpili w składzie: Simon Granbom, Rebecka Thunman, Johannes Patz i Mikaela Altebro

Polskę reprezentowali: Justyna Wojtas, Jeremi Telak, Julia Dyderska i Borys Jasiecki. Biało-czerwoni wygrali sześć z siedmiu meczów w fazie grupowej, w której ulegli tylko Szwedom. Później wyeliminowali Czechów w 1/8 finału, a w kolejnej rundzie ponieśli kolejną porażkę ze Szwedami. 

Rywalizacja drużyn mieszanych nie jest konkurencją olimpijską. W 2026 roku w igrzyskach, których gospodarzami będą Mediolan i Cortina d'Ampezzo, o medale walczyć będą drużyny kobiet i mężczyzn oraz duety mieszane. 

źródło: PAP 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Wiadomości

Ostatnie nagranie motocyklisty, którego zabiła niedźwiedzica

Pożar w Katalonii: 18 tys. osób odciętych od świata

Atak nożownika w małej szkole. Nie żyje uczeń

Atak rosyjski na Ukrainę. Polskie myśliwce w powietrzu!

Tankowiec został rozerwany przez eksplozję

Wotum nieufności w Rumunii. Brakuje tylko pięciu podpisów

Trump ostro o Putinie: opowiada nam wiele bzdur

EURO 2025: Druga porażka Polek. Awans już niemożliwy

Woś: zwycięstwo Prezydenta Nawrockiego uruchomiło cały proces gnicia i klęski Tuska!

Hołownia spotkał się z Kaczyńskim. Koalicja "nad przepaścią"?

Maja Hyży po kolejnej operacji. Pokazała, jak stawia pierwsze kroki po zabiegu: „To chód wojowniczki”

Zbigniew Bogucki: Rządząca koalicja jest koalicją pieniądza i strachu

Co się dzieje z Grok-iem? Sztuczna inteligencja Muska używa wulgaryzmów

Kompromitacja MEN! Maturzyści dostali nieważne świadectwa

Tusk zadowolony po spotkaniu z koalicjantami. Ogłosił to na X

Najnowsze

Ostatnie nagranie motocyklisty, którego zabiła niedźwiedzica

Tankowiec został rozerwany przez eksplozję

Wotum nieufności w Rumunii. Brakuje tylko pięciu podpisów

Trump ostro o Putinie: opowiada nam wiele bzdur

EURO 2025: Druga porażka Polek. Awans już niemożliwy

Pożar w Katalonii: 18 tys. osób odciętych od świata

Atak nożownika w małej szkole. Nie żyje uczeń

Atak rosyjski na Ukrainę. Polskie myśliwce w powietrzu!