Kontrowersyjna Khelif przechodzi do boksu zawodowego
themirror.com

Mistrzyni olimpijska w kategorii 66 kg w boksie Imane Khelif oświadczyła, że ma wiele ofert i wkrótce będzie kontynuować karierę na zawodowym ringu - podała gazeta „Ennahar”. Algierka w czasie paryskich igrzysk wzbudzała kontrowersje, bowiem wcześniej nie przeszła testów płci.

Wkrótce wejdę do świata boksu zawodowego, ponieważ mam wiele ofert. Nie zdecydowałam jeszcze, gdzie dokładnie będę rywalizować. Mistrz olimpijski, jak i mistrzyni olimpijska cieszą się prestiżem w profesjonalnym boksie. My, Algierczycy, też chcielibyśmy pokazać tam nasz poziom” - powiedziała 25-letnia Imane Khelif

Khelif wygrała kobiecy turniej bokserski na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w kategorii 66 kg. W finale pokonała Chinkę Yang Liu jednogłośnie na punkty. Algierka, podobnie jak Yu Ting Lin z Tajwanu, która w pojedynku o złoty medal pokonała Julię Szeremetę w wadze 57 kg, w czasie paryskich igrzysk wzbudzały kontrowersje. Obie zostały zdyskwalifikowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu (IBA) w zeszłorocznych mistrzostwach świata, gdyż nie przeszły testów płci

Decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) o dopuszczeniu zawodniczek do udziału w IO 2024 roku wywołała szeroki oddźwięk w środowisku sportowym. MKOl, który organizował turniej olimpijski w Paryżu, nie wziął tego pod uwagę stanowiska IBA. A testy uznał za bezprawne i pozbawione wiarygodności

źródło: PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

To już koniec Trzeciej Drogi?

Nisztor: Stanisław Sz. wyrządził szkodę polskiemu bezpieczeństwu, a dzisiaj jest osoba niekaraną!

Xavi Sabate: Jedziemy do Danii po dwa punkty

Groza na ekspresówce. Pijany i naćpany jechał pod prąd

Reporter Michał Gwardyński i operator zaatakowani podczas pracy!

,,Meczety Platformy'' Sawicki: rosnąca liczba meczetów może sprzyjać radykalizacji muzułmanów