Przejdź do treści
Kajakarstwo górskie: Polaczyk czwarty, Zwolińska szósta
pzkaj.pl

Mateusz Polaczyk zajął czwarte miejsce, a Klaudia Zwolińska była szósta w crossie w finałowych zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w hiszpańskim La Seu d’Urgell. Zwyciężyli Brytyjczyk Joseph Clarke i jego rodaczka Mallory Franklin.

Niezbyt pomyślnie przebiegły dla Polaków hiszpańskie zawody Pucharu Świata, choć końcówkę sezonu była bardzo udana dla Mateusza Polaczyka, który przed tygodniem we włoskiej Ivrei triumfował w konkurencji K1 i zajął siódme miejsce w crossie.

W fazie zasadniczej niedzielnego crossu najpierw Polaczyk wygrał wyścig w 1/8 finału, później z drugiej pozycji awansował do półfinału i finału, w którym jednak popełnił błąd na pierwszej bramce i został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Jakub Brzeziński był 27., Mikołaj Mastalski - 45., a Michał Pasiut – 53.

Klaudia Zwolińska, wicemistrzyni olimpijska z Paryża w K1, w półfinale crossu uplasowała się na trzecim miejscu, m.in. za słynną Australijką Jessicą Fox i zajęła szóstą lokatę w zawodach.

W klasyfikacji generalnej PŚ w crossie Polaczyk był szósty, a Zwolińska zajęła 11. pozycję. W konkurencji K1 Zwolińska była piąta, a Polaczyk - 10, natomiast w C1 najlepsza polska slalomistka została sklasyfikowana na 14. miejscu.