Przejdź do treści
Gol Piątka otworzył sezon Ligi Konferencji
raillynews.com

Piłkarz tureckiego Istanbulu „Basaksehir” Krzysztof Piątek zdobył bramkę w jednym z dwóch meczów otwierających rywalizację w fazie ligowej Ligi Konferencji. Jego zespół przegrał jednak u siebie z „Rapidem” Wiedeń 1:2. Dzisiaj rozegranych zostanie 16. kolejnych pojedynków rozgrywek, w tym spotkania „Legii” oraz „Jagiellonii”.

Krzysztof Piątek trafił do siatki w doliczonym czasie pierwszej połowy głową, wykorzystując dośrodkowanie Serdara Gurlera z lewego skrzydła. Goście objęli prowadzenie w 43. minucie, gdy precyzyjnym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Louis Schaub

Na początku drugiej połowy Schaub zdobył drugiego gola dla Rapidu, który wyrzucił za burtę Wisłę Kraków w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy (2:1 i 6:1). W ósmej doliczonej minucie drugiej połowy Piątek oddał jeszcze groźny strzał z dystansu, ale bramkarz rywali poradził sobie z tym uderzeniem i wynik już się nie zmienił.

Pozostałe spotkania 1. kolejki zostaną rozegrane dzisiaj tj. w czwartek. W fazie ligowej występują dwa polskie kluby: Legia Warszawa podejmie Betis Sewilla, a mistrz kraju Jagiellonia Białystok zmierzy się na wyjeździe z FC Kopenhaga.

Od tego sezonu nie ma już fazy grupowej, którą zastąpiła faza ligowa. Każdy z 36. klubów rozegra po sześć spotkań - trzy u siebie i trzy na wyjeździe. Wszystkie drużyny zostaną sklasyfikowane w jednej, wspólnej tabeli. Zespoły z miejsc 1-8 zakwalifikują się bezpośrednio do 1/8 finału, a te z lokat 9-24 o awans do tej rundy powalczą w barażach.

Wyniki 1. kolejki piłkarskiej Ligi Konferencji 2. października, środa: Istanbul Basaksehir (Turcja) - Rapid Wiedeń (Austria) 1:2 (1:1); Vitoria Guimaraes (Portugalia) - NK Celje (Słowenia) 3:1 (2:0).

Dzisiejsze spotkania LK - 3. października, czwartek, godzina 18.45: Legia Warszawa (Polska) - Betis Sewilla (Hiszpania); Molde FK (Norwegia) - Larne FC (Irlandia Płn.); Heidenheim (Niemcy) - Olimpija Lublana (Słowenia); Omonia Nikozja (Cypr) - Vikingur Reykjavik (Islandia); FK Astana (Kazachstan) - Backa Topola (Serbia); Cercle Brugge (Belgia) - St. Gallen (Szwajcaria); Dynamo Mińsk (Białoruś) - Hearts of Midlothian (Szkocja); FC Noah (Armenia) - Mlada Boleslav (Czechy). Godzina 21.00: FC Kopenhaga (Dania) - Jagiellonia Białystok (Polska); Chelsea Londyn (Anglia) - KAA Gent (Belgia); Fiorentina (Włochy) - The New Saints (Walia); LASK Linz (Austria) - Djurgaarden (Szwecja); Shamrock Rovers (Irlandia) - APOEL Nikozja (Cypr); FC Lugano (Szwajcaria) - HJK Helsinki (Finlandia); Petrocub Hincesti (Mołdawia) - Pafos FC (Cypr); Borac Banja Luka (Bośnia i Herc.) - Panathinaikos Ateny (Grecja).

źródło: PAP

Wiadomości

Oświadczenie NBP zamyka usta krytykom

Zatrzymanie fana koalicji Tuska. Nisztor: nazwisko Janusza P. miało przyciągnąć inne znane nazwiska

Manuel Pellegrini: Przyjechaliśmy tu by wygrać

Wojciechowska van Heukelom: w ciągu kilku miesięcy doszło do paraliżu państwa

60 osób pracowało nielegalnie w gospodarstwie. Kto poniesie karę?

HIT! Dlaczego Myrcha i Gajewska biorą dwie dopłaty na jedno mieszkanie? „Bo mają troje dzieci”, mówi Leszczyna

Niebywałe! Próbował wrócić do... Korei Północnej!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Kolejny „uśmiechnięty wyrok”: Lempart uniewinniona!

Zespół z ekstraklasy przegrał z czwartoligowcem

SZOK! Romanowski o tym, jak został potraktowany. „Naruszono prawo do obrony”

Kamiński: problemem jest brak autonomii instytucji państwa względem gier partyjnych

NASZ NEWS: Człowiek Hołowni z Polski 2050 nie wszedł do Sejmu, ale... dostał państwową posadę

Niezalezna.pl: Sędzia-złodziej to już były sędzia! Przełomowy wyrok Sądu Najwyższego po wielu latach

KE znów zaskarża Polskę do TSUE! O co poszło tym razem?

Sachajko: Tusk kreuje problemy, robi na tym swoją kampanię prezydencką