Przejdź do treści
Ekstraliga hokejowa: Strzelali niczym piłkarze
polskihokej.eu

W tej kolejce ekstraklasy dotkliwej porażki doznało Podhale Nowy Targ, które hokeiści z Sosnowca pokonali aż 11:1. Na czele, mimo tego, że tym razem mieli pauzę, utrzymuje się zawodnicy GKS Tychy.

Hokeiści EC Będzin Zagłębie Sosnowiec swoją przewagę nad nowotarżanami zaznaczyli najwyraźniej w drugiej i trzeciej tercji, które wygrywali różnicą 4. bramek. Z kolei w meczu Re Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń pojedynek wicelider rozstrzygnął w pierwszej tercji.

W pozostałych meczach 14. kolejki ekstraklasy hokejowej padły rezultaty: EC Będzin Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 11:1 (2:0, 4:0, 5:1); GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 1:3 (1:1, 0:1, 0:1); Texom STS Sanok - Comarch Cracovia Kraków 1:3 (0:0, 1:2, 0:1); Re Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń 5:3 (3:2, 2:0, 0:1).

Tabela po rozegraniu 14. rund ligowych pojedynków kształtuje się następująco (mecze, zwycięstwa, punkty, różnica bramek).

1. GKS Tychy 13 - 11 – 50:23 - 33 (+27)

2. Re Plast Unia Oświęcim 12 - 10 – 45:21 - 30 (+24)

3. JKH GKS Jastrzębie 13  - 8 - 50”34 - 24 (+16)

4. Comarch Cracovia Kraków 12  - 7 - 51:35 - 23 (+16)

5. GKS Katowice 13 - 6 - 39:31 - 21 (+8)

6. EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 13  - 6 - 37:32 - 19 (+5)

7. KH Energa Toruń 13 – 40:45 - 15 (-5)

8. Texom STS Sanok 13 – 15:53 - 3 (-38)

9. Podhale Nowy Targ 12 - - 11 – 25:78 - 3 (-53)

Mecze w następnej kolejce

2024-10-20: JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy (17.00); KH Energa Toruń - GKS Katowice (17.00); Comarch Cracovia Kraków - Re Plast Unia Oświęcim (18.00); Podhale Nowy Targ - Texom STS San (18.00).