Ekstraklasa siatkarek: Pięciosetowy pojedynek w Policach
PAP

W pierwszej trójce tabeli ekstraklasy znajdują się dwa zespoły siatkarek z Łodzi – liderem jest zespół Budowlanych, natomiast na trzeciej lokacje figuruje ŁKS. Oba te zespoły przedzielają siatkarki DeveloprRes Rzeszów.

Najbardziej zacięty pojedynek odbył się w Policach, gdzie tamtejszy Chemik podejmował siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała. Zespół gości rozstrzygnął go dopiero w piątym secie, a zakończył się on wynikiem 3:2 ((15:25, 25:18, 25:22, 19:25, 12:15) dla przyjezdnych. W innym meczu – zakończonym zwycięstwem gości 3:1 Energa MKS Kalisz tylko w dwóch pierwszych setach stawiała zacięty opór siatkarkom UNI Opole.

Pozostałem wyniki meczów 4. kolejki ekstraklasy siatkarek prezentują się następująco.

2024-10-17: ITA Tools Stal Mielec - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (20:25, 24:26, 19:25).

2024-10-19: PGE Grot Budowlani Łódź - Sokół Hagric Mogilno 3:0 (25:22, 25:23, 25:14); Metalkas Pałac Bydgoszcz - DeveloprRes Rzeszów 0:3 (14:25, 16:25, 18:25).

2024-10-20: Lotto Chemik Police - BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 2:3 (15:25, 25:18, 25:22, 19:25, 12:15).

2024-10-21: Energa MKS Kalisz - UNI Opole 1:3 (20:25, 28:26, 19:25, 15:25).

Pozostał jeden mecze kolejki - rozegrany zostanie dzisiaj wieczorem pomiędzy #VolleyWrocław a Moya Radomka Radom o godz. 19.00

Tabela (mecze, zwycięstwa, porażki, sety, punkty)

1. PGE Grot Budowlani Łódź 4 - 4 – 12:1 - 12

2. DeveloprRes Rzeszów 4 - 4 - 12:4 - 10

3. ŁKS Commercecon Łódź 4 - 3 - 11:3 - 10

4. Moya Radomka Radom 3 - 2 - 8:5 - 7

5. BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 3 - 2 - 8:5 - 6

6. UNI Opole 3 - 2 - 6:5 - 6

7. #VolleyWrocław 3 - 2 - 6:5 - 5

8. Lotto Chemik Police 4 - 1 - 7:11 - 3