Przy granicy z Polską znaleziono ciało 22-letniego pogranicznika!

Portal TV Republika/jb 10-06-2024, 20:30
Artykuł
TV Republika

Na terenie strażnicy granicznej Usowo w białoruskim obwodzie grodzieńskim niedaleko polskiej granicy odnalezione zostało ciało białoruskiego żołnierza. 22-letni mężczyzna od kilku miesięcy pełnił służbę wojskową i uczestniczył w patrolach na pograniczu. Oficjalne przyczyny śmierci nie zostały jeszcze ustalone. Białorusini przekazali, że "trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia", ale "mają już wstępne hipotezy" dotyczące śmierci mundurowego.

Białorusini przekazali jednak, że "ciało żołnierza nosi ślady samobójstwa". Serwis Belsat.eu podaje, że to "częste wyjaśnienie śmierci żołnierzy zasadniczej służby wojskowej na Białorusi", a "przynajmniej jeden taki przypadek na granicy Białorusi z Polską miał miejsce rok temu".

Służby graniczne Białorusi nie przekazały, kogo ciało znaleziono na granicy. Jeżeli wiadomość jest prawdziwa, funkcjonariusz pracował w służbie od października 2023 roku.

Z uzyskanym informacji wiadomo, że młody mężczyzna, urodzony w 2002 roku, został powołany do wojska w październiku ubiegłego roku i odbył służbę wojskową. W swojej służbie zawsze wyróżniał się pozytywnie. W chwili tragedii młodszy sierżant pełnił służbę w patrolu granicznym strzegącym granicy państwa - możemy przeczytać na stronie Państwowego Komitetu Pogranicznego Białorusi.

Źródło: o2.pl, Portal X (d. Twitter)

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy