Prezydent Duda w USA. Wystąpienie w ONZ, spotkania z przywódcami

Artykuł
Prezydent RP Andrzej Duda wystąpi we wtorek podczas 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP Andrzej Duda wystąpi we wtorek podczas 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ i spotka się m.in. z prezydentami Brazylii, Turcji, Ukrainy i Mołdawii podczas pierwszego pełnego dnia swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych.

O godzinie 14 czasu polskiego (8 czasu lokalnego) Duda rozpocznie wizytę w Nowym Jorku od spotkania z prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro, po czym o 15 weźmie udział w rozpoczęciu debaty przywódców Zgromadzenia Ogólnego. Debatę zainauguruje Bolsonaro, zaś po nim wystąpi prezydent USA Joe Biden.

O 16:30 prezydent spotka się ze swoim odpowiednikiem z Mongolii Uchnaagijnem Chürelsüchem, zaś o 17 - z Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ ds. Operacji Pokojowych Jean-Pierre'em Lacroix.

O 18:30 Duda odbędzie rozmowy z przedstawicielami think-tanku Atlantic Council, gdzie głównym tematem ma być Inicjatywa Trójmorza.

O 20:00 planowane jest wystąpienie prezydenta dla mediów, zaś o 22:30 Duda spotka się z prezydentem Turcji Tayyipem Recepem Erdoganem w nowo otwartym wieżowcu Turkish House, mieszczącym siedzibę tureckiego przedstawicielstwa przy ONZ.

O 23:40 polski przywódca będzie rozmawiał z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem, po czym 15 minut po północy czasu będzie miał swoje wystąpienie przed Zgromadzeniem Ogólnym.

Końcowym punktem wtorkowego programu jest spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, prezydent Mołdawii Maią Sandu i premierem Gruzji Iraklim Garibaszwilim w Konsulacie RP.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy