Wpadka prezydenta USA. Biden przysnął podczas rozmowy z izraelskim premierem

Joe Biden wydaje się przysypiać podczas spotkania z premierem Izraela
Fot. PAP/EPA/Sarahbeth Maney / POOL

W internecie krąży nagranie z piątkowego spotkania prezydenta USA Joe Bidena z premierem Izraela Naftalim Benetem, na którym widać, jak przywódca USA najwyraźniej zasypia podczas rozmowy — pisze w niedzielę dziennik „Sunday Express”.

Siedzący w maseczce, wyglądający na sennego Biden wydaje się kiwać głową do mówiącego Beneta, później zamyka oczy i spuszcza głowę — opisuje gazeta nagranie. Później Biden nie reaguje na słowa szefa izraelskiego rządu i ma zamknięte oczy, gdy ten próbuje nawiązać z nim kontakt wzrokowy — relacjonuje.

Niezręczny moment trwał około minuty i wprawił obserwatorów w zakłopotanie — komentuje „Sunday Express”, dodając, że nagranie jest szeroko rozpowszechniane i komentowane w internecie.

Głownym temaem rozmów była kwestia Iranu

Jak informuje izraelski dziennik „Israel Hajom”, nagranie zostało opublikowane w sobotę na Twitterze przez izraelską posłankę z partii LikudGalit Distel Atbaryan.

- Z jakichś powodów media izraelskie również zaspały i przeoczyły ten historyczny moment. Myślę, że powinniście o tym wiedzieć, mężczyzna zasnął i nawet się tym nie przejmuje — skomentowała.

Głównym tematem rozmowy Bidena z Benetem była kwestia Iranu i ewentualnego powrotu USA do porozumienia nuklearnego z tym krajem oraz bezpieczeństwo Izraela.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy